Рівненський нардеп придумав спосіб здешевлення ведення бізнесу

Народний депутат від Рівненщини Валентин Королюк зареєстрував "Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо скасування обов'язкової реєстрації трудових договорів фізичними особами-підприємцями".

Відповідно до проекту передбачається у Кодексі законів про працю України внести такі зміни:

Статтю 24-1 викласти у наступній редакції: трудовий договір, укладений між працівником і фізичної особою, може бути зареєстрований будь-якою стороною договору особисто або засобами поштового чи електронного зв’язку  у державній службі зайнятості у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення".

"Згідно діючого законодавства реєстрація трудового договору між фізичними особами та найманими працівниками є обов’язковою та здійснюється у державній службі зайнятості за місцем проживання. При цьому, однією із умов такої реєстрації є присутність обох сторін або одної сторони договору з відповідними повноваженнями, посвідченими нотаріально.

Вказані норми не тільки створюють додаткове навантаження на роботодавців вказаної категорії, а й призводять до значних матеріальних та часових витрат найманих працівників, пов’язаних з необхідністю особисто перебувати у державній службі зайнятості при реєстрації договору або надання представницьких повноважень іншій стороні такої угоди за нотаріальним дорученням.

Крім того, такий порядок комунікації між підприємцями і державою не відповідає сучасному рівню видів та засобів зв’язку, які вже давно використовуються в інших сферах державного регулювання господарської діяльності.

Враховуючи вищевикладене, Кодекс законів про працю України потребує внесення змін в частині змінення порядку реєстрації трудових договорів, - йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Валентин Королюк вважає, що прийняття законопроекту буде сприяти подальшому полегшенню та здешевленню ведення бізнесу в України, що в свою чергу буде додатковим фактором для підвищення інвестиційної привабливості нашої країни.

Ключові слова: 

Коментарі

все это так-с одной стороны,но!..закон для бизнеса в Украине настолько сложный и запутанный-особенно в налоговой части,что вести честный бизнес почти не реально.для меня лично идеалом закона для бизнеса служит Закон о кооперации в СССР и еще потом-о предприятии там же.все в них просто и ясно.особенно с налогами.НО!-чиновникам не реально подоить бизнес и этим они/законы/плохи...

І нічого тут "нового" не має..., просто, маючи електронні цифрові ключ на підписи, печатки, підприємець дистаційно реєструє договір! А ось достовірність укладених угод значно знизиться, будуть підробки і всякі там договірні афери, якщо "...будь-якою стороною договору особисто...", що звістно буде сприяти незаконим витокам державних коштів через фальшиві пільги і субсиді на зайнятість через "липові договори". Тут, звичайно, треба це передбачити.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.