На Рівненщині пропонують наповнювати бюджет за рахунок землі

Незавершеність реформи місцевого самоврядування є однією із причин кризи в Україні. Про це заявила голова Держземагенства в Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко.

За її словами, те, що зараз хочуть збільшити повноваження на місцях - добре, адже це дасть можливість місцевим громадам самим розпоряджатися своїми коштами, але разом з тим це додасть відповідальності сільським головам.

- Сьогодні ми на прикладі Рівненського району показуємо, як можна розвивати місцеве самоврядування. Варто зазначити, що Рівненський район у 2013 році в порівнянні з 2012 отримав більше надходжень коштів. Однак, вже за перший квартал 2014 року ці надходження знизилися. А саме, зменшилися кошти від продажу, оренди та інших надходжень. Зараз ми пропонуємо певну схему збільшення надходжень у Рівненський район. Зокрема, для цього потрібно збільшити вартість 1 метра квадратного земель населених пунктів у результаті проведення повторної оцінки. Проте у цьому є певний ризик. Адже у сільських радах є багато бізнесменів, яким невигідно встановлювати нову нормативну оцінку. Але разом з тим, важливо тримати баланс між інтересами бізнесу та територіальної громади. Друге, що варто зробити - це збільшити кількість надходжень до державного та місцевого бюджетів від продажу земельних ділянок та прав оренди на них. Це дасть змогу створити конкуретне середовище. Натомість у Рівненському районі, впродовж 2012 - 2013 років не продано жодної земельної ділянки. Для порівняння у Костопільському районі сільська рада за цей період продала 7 земельних ділянок з аукціону, ще 4 - було продано Держземагенством. Наступне, що ми радимо сільським головам, знаходити на території своєї сільської ради інвестиційно привабливі ділянки і продавати їх або ж надавати в оренду. Ще одним шляхом надходжень до бюджету нормативна грошова оцінка земель несільськосподарського призначення за межами населених пунктів. Також можна залучити кошти від передачі в оренду невитребуваних земельних ділянок, - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.