У Рівному з початку року на туберкульоз захворіли 28 людей

На Рівненщині ситуацію із захворюваністю на туберкульоз вдалось стабілізувати

Про це повідомила заступник начальника управління охорони здоров'я Рівненського міськвиконкому Вікторія Покоєвчук.

- Найскладніша ситуація із туберкульозом була у 1995 році. За перший квартал 2014 року виявили нових 28 випадків захворювання. На Рівненщині є достатня кількість лікарів та можливість безкоштовного обстеження. Рівненщина – це область із середнім рівнем захворюваності, - повідомила Вікторія Покоєвчук.

Лікарі наголошують, що людям важливо обстежуватись та вчасно і правильно розпочати лікування і ні в якому разі не переривати його.

- Найбільше хворих на туберкульоз – уразливі категорії населення: ВІЛ-інфіковані, особи, що перебували у місцях позбавлення волі та особи без постійного місця проживання. Вони потребують комплексного лікування. Найскладніша стадія туберкульозу – це мультистійка форма, яка виникає від неправильного лікування. Люди із цією формою захворювання потребують найбільше препаратів та 20 місяців лікування, - розповів лікар фтизіатр Валерій Тишковець.

За словами Валерія Тишковця, держава на 100 відсотків забезпечує тубдиспансери лише протитуберкульозними препаратами, а на утримання хворих та на інші медикаменти кошти виділяють із районних бюджетів.

Важливим також є супровід від соціальних працівників, які мотивують незахищені верстви населення пройти своєчасне лікування та надають матеріальну допомогу і лікарські засоби. Адже багато людей не завершують лікування та не усвідомлюють наслідки не лікування.

У Рівненській області є тубдиспансери у Острожці, Зірниці та Страшові. Також є хоспіси паліативного лікування, куди потрапляють люди, які відмовились від медичного лікування. У таких закладах їм надають симптоматичну допомогу. Також Рівненське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ" залучають донорські кошти на супровід та лікування.

Лікарі закликають рівнян не нехтувати щорічними лікарськими медоглядами, проходити флюорографічні обстеження. А у разі виявлення туберкульозу - розпочати негайне лікування. Адже люди щодня наражаються на небезпеку у громадському транспорті, на роботі. Стадію активного туберкульозу при правильному, а головне своєчасному лікуванню, можна вилікувати за 6 місяців.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.