Керівництво Рівненщини визнало, що не може завадити незаконному видобутку бурштину

Розігнати старателів, які нині незаконно видобувають бурштин на Рівненщині не можливо.

Про це сьогодні, під час круглого столу щодо проблем видобутку бурштину повідомив голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок.

- Взяти і просто розігнати їх не вийде. У цих районах складна економічно-соціальна ситуація. У місцевих мешканців немає стабільного заборітку. Легалізація видобутку бурштину дозволить вирішити одразу кілька проблем. По-перше, люди будуть працювати офіційно. Також, місцеві бюджети матимуть додаткові надходження. До того, ж стане можливим вирішити екологічні проблеми, які виникають від незаконного видобутку бурштину, - зауважив голова Рівненської ОДА.

За словами очільника області, проблему можна вирішити лише шляхом внесення відповідних змін у законодавство. Після цього фірми-видобувачі офіційно братимуть людей на роботу, сплачуватимуть усі необхідні податки і проводитимуть видобуток не варварськими методами, а тими, які не шкодять екології.

Як повідомлялось раніше, незабаром під керівництвом голови Рівненської ОДА Сергія Рибачка відбудеться колегія з питань проблем видобутку бурштину в області та лісових ресурсів. Запросять на неї і представників профільних міністерств.

Нагадаємо, що на сьогодні 6 травня керівництво ОДА організувало проведення круглого столу за участю керівників правоохоронних органів, громадських діячів, профільних чиновників щодо питань видобутку бурштину.

- Сьогоднішня зустріч має наблизити нас до вирішення проблеми нелегального видобутку бурштину. Так, як це робиться нині - це мародерство та варварство. Ми повинні знайти рішення цієї проблеми, - наголосив один із ініціаторів заходу, депутат міськради Олександр Лащук.

На зустрічі також присутні рівненські науковці, які представлять свої розробки у галузі видобутку бурштину.

За результатами круглого столу її учасники мають виробити конкретні рекомендації та ухвалити відповідну резолюцію. Необхідні пропозиції потім направлять народним депутатам від Рівненщини. Останні мають винести це питання на розгляд Верховної Ради. Результатом такої роботи мають бути внесені у законодавство зміни, які стосуються видобутку бурштину.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.