Рівненський депутат хоче створити екологічний патруль

6 травня в Рівненській облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу на тему: "Рівненській бурштин: від мародерства до легального видобутку".

Круглий стіл був організований обласною організацією НРУ і Міжнародним економіко-гуманітарним університетом.

У круглому столі взяв голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок, академік Андрій Калько, проректор Міжнародного економіко-гуманітарного університету Віталій Демянчук, доктор юридичних наук Андрій Матвійчук, представники СБУ, УМВС, прокуратури та громадські активісти.

В процесі обговорення було вироблено головні механізми боротьби з незаконним видобутком бурштину:

- Прийняття законодавчих актів щодо врегулювання бурштиновидобутку, які упродовж десятиліть ВРУ відкладала на до вивчення і не розглядали депутати.

- Посилення кримінальної відповідальності до 8 років позбавлення волі за незаконний видобуток і скупку бурштину.

- Забезпечити допуск до бурштиновидобутку приватні структури на конкурсній основі (на невеликі за площею земельні ділянки) за участю органів місцевого самоврядування з попередньою геологорозвідкою, з подальшою рекультивацією земель і залісненням територій; забезпечити прозоре ліцензування з передоплатою коштів на відновлення екологічного балансу.

- Налагодження легальної скупки державою бурштину.

- Використання новітніх технологій видобутку бурштину з дотриманням природоохоронних заходів.

- Розробити чітку послідовність відпрацювання земельних ділянок за розробленою науковцями МЕГУ системою.

- Застосувати досвід Польщі і інших країн з метою легалізації бурштиновидобутку.

- Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб владних та правоохоронних структур, котрі забезпечували незаконний бурштиновидобуток і суддів, котрі при розгляді справ виносили неправосудні рішення.

- Створити громадське формування «екологічний патруль» з метою захисту Полісся від мародерів і криміналітету.

"В першу чергу ми хочемо вивести зазначену проблематику в публічну площину, оскільки ця сфера завжди була вотчиною для обраного криміналітету, високопосадовців, місцевих удільних князьків та представників силових структур. Потрібно змінити підходи і бурштиновидобуток легалізувати.
Стверджую, що особисто цей бізнес контролювали Янукович і Пшонка, і навіть зараз через криміналітет і політиків ці покидьки по своїм каналам отримують в Росію з Полісся величезні кошти, які використовують в подальшому для оплати послуг диверсантів. Зараз ми повинні разом з громадськими активістами створити силове формування «екологічний патруль», для того щоб зупинити мародерів"
, - зауважив депутат Рівненської міської ради Олександр Лащук.

Напочатку засідання присутні подивились фільм "Бурштинова могила", автором якого є Олександр Лащук. Короткометражна стрічка присвячена проблемі незаконного видобутку бурштину на Рівненщині та його руйнівним наслідкам для екології.

Як повідомлялось раніше, незабаром під керівництвом голови Рівненської ОДА Сергія Рибачка відбудеться колегія з питань проблем видобутку бурштину в області та лісових ресурсів. Запросять на неї і представників профільних міністерств.

6 травня керівництво ОДА організувало проведення круглого столу за участю керівників правоохоронних органів, громадських діячів, профільних чиновників щодо питань видобутку бурштину.

- Сьогоднішня зустріч має наблизити нас до вирішення проблеми нелегального видобутку бурштину. Так, як це робиться нині - це мародерство та варварство. Ми повинні знайти рішення цієї проблеми, - наголосив один із ініціаторів проведення заходу Олександр Лащук.

На зустрічі також були присутні рівненські науковці, які представили свої розробки у галузі видобутку бурштину.

Голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок під час круглого столу зауважив, що розігнати старателів, які нині незаконно видобувають бурштин в області не можливо.

Коментарі

ніхто з мусорів, сбущників не знає хто, що? молдаван кожен день їм відстьогує з кожної помпи

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.