На Рівненщині - танки і гармати

Цю та іншу військову техніку місцеві мешканці та гості Костопільщини можуть побачити у районному краєзнавчому музеї. Перед будинком закладу постійно діє виставка «Військова техніка періоду Другої світової війни». Вона нараховує 17 експонатів. Деякі з них – унікальні, розповів директор музею Анатолій Вакулка. Тут, зокрема, представлені танк ІС-3, реактивний міномет БМ – 13 «Катюша», автоматична зенітна установка, протитанкова гармата 45 мм, гаубиця 203, зенітна гармата КС – 19, гармата – 75 мм , ІСУ – 152, міномети, вантажівка «УралЗіс - 5» вантажопідйомністю 1,5 т.

До слова, уся військова техніка справжня. У роки Другої світової війни це була діюча зброя. Доказ тому – вже згаданий танк, який доїхав до музею на своїх же гусеницях. Кажуть, що в ньому навіть солярка ще була, а місцеві діти, які полізли у нього гратися, ледь не спалили й музей. Танк заварили, і тепер для огляду він доступний тільки зовні. Наразі уся техніка – під пильною охороною.

До того ж, як повідомив офіційний сайт Рівненської облдержадміністрації, у місцевому музеї діє постійна експозиція «Костопільчани на фронтах Другої світової війни». Експонатами виставки є, зокрема, особисті речі як місцевих мешканців, котрі вирушали на фронт з Костополя, так і здобутих під час боїв загарбників. Представлені також копії німецької та радянської військової техніки, а ще – чорно-білі та кольорові фотокартки фронтовиків. Така виставка у районному краєзнавчому музеї вже є традиційною.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.