У бібліотеках Рівненщини допомагають виїхати за кордон

Здолбунівська центральна районна бібліотека надає своїм користувачам нову послугу – заповнення анкети для отримання візи.

Фахівці книгозбірні говорять, що послуга з’явилася на вимогу часу і потреб користувачів, яких обслуговує заклад.

«У невеликих населених пунктах достатньо багато людей, які виїжджають за кордон для сезонної роботи чи в гості до родичів. Багато хто з них не знає як правильно заповнити документи для отримання візи, особливо якщо це люди старшого покоління, або ті, хто планують поїздку уперше, тут їм у пригоді стає наша бібліотека», – розповідає провідний методист книгозбірні Наталія Пилипчук.

У 2013 році Державна Служба Статистики України зареєструвала близько 24 млн. виїздів громадян України за кордон, а це майже на 4 мільйони більше, ніж у 2012 році. Зрозуміло, що на такому благодатному ґрунті розвелася значна кількість шахраїв, які пропонують послуги в оформленні візи за певну винагороду, в той час, коли всі візові анкети -безкоштовні. Їх можна роздрукувати з інтернет-сторінок Посольств. Тому Здолбунівська бібліотека веде зі своїми користувачами ще й роз’яснювальну роботу - знайомить з процедурою отримання документів на виїзд за кордон.

Як розповіли бібліотекарі, послугою уже скористалися перші користувачі.

«Я вдячна бібліотекарям за вичерпну інформацію, завдяки якій я змогла оформити заявку і в подальшому отримати шенгенську візу. Зраз я готуюсь до подорожі в Чехію», - розповіла Валентина Шилейко.

Бібліотекарі тішаться, що новий сервіс виявився дійсно корисним для мешканців містечка та сподіваються на приплив користувачів.

Подібна практика – допомога в оформленні виїзних документів – шириться бібліотеками України. Книгозбірні стають локальними центрами доступу до електронних послуг та консультцентрами з їх отримання.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.