"Бурштинова" сесія Рівненської облради. Оn line

Сьогодні, 14 травня, об 11:00 відбудеться позачергова сесія Рівненської обласної ради. Депутати планують обговорити питання легалізації видобутку бурштину на Рівненщині, та скандал ініційований перестрілкою на Сарненщині 9 травня. 

 

 

 

Тут ви можете переглянути он лайн трансляцію сесії: 

Live streaming video by Ustream

14:05

Після трьох годин обговорень депутати Рівненської облради таки прийняли рішення про звернення до Верховної Ради України з приводу прийняття закону "Про бурштин".

Також депутати врахували деякі озвучені під час сесії пропозиції з приводу бурштинових питань.

13:57

Голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок закликав всіх діяти у межах правового поля, адже якщо депутати приймуть тимчасове положення про бурштин, це рішення може бути оскарженим.

Також Сергій Рибачок нагадав, що відповідати за такі напрацювання доведеться облдержадміністрації. 

На це депутати заявили, що якщо рішення про тимчасове положення по бурштину буде прийнято на сесії облради, то відповідатиме за нього сесія, а не ОДА.

13:42

Екс-регіонал, депутат Рівненської облради Анатолій Юхименко скептично поставився до всіх звинувачень, що були адресовані в його сторону сьогодні під час засідання сесії і лаконічно з гумором це прокоментував.

- Коли я йду на сесії, то завжди чекаю, кого зроблять крайнім. Так, це я провів референдум у Донецьку, причетний до подій у Слов’янську і всього іншого. Слава Богу, що мене сьогодні звинуватили тільки у бурштині. А всіх у кого є бажання, прошу в один день написати всі зауваження до мене і надати матеріали в прокуратуру, - сказав Анатолій Юхименко.

13:32

Депутат Рівненської міської ради Олександр Лащук звинуватив екс-очільника Рівненщини Василя Берташа та голову Рівненської облради Михайла Кириллова у причетності до бурштинових злочинів та зв'язків з нардепом Володимиром Продивусом.

На це голова Рівненської облради Михайло Кириллов відповів, що ніколи не мав відношення до цього. Якщо ж у Лащука є конкретні докази, хай він їх надасть, а не звинувачує голослівно. Також Кириллов додав, що Лащук і сам має зацікавленість у бурштині. 

13:19

Сьогодні всі шукають шляхи впливу на видобуток бурштину. Про це під час сесії Рівненської облради заявив нардеп Юрій Вознюк. 

Проте, на думку нардепа, закон "Про бурштин" не вирішить питання, а призведе до війн між собою у самих видобувачів бурштину, адже там замішані великі гроші.

13:10

Депутат Рівненської облради Григорій Мініч виступив на сесії облради. Після промови "хто винен і що робити", він запропонував колегам за власні кошти зібрати автобуси і разом з громадою їхати до будівлі Верховної Ради.

Також Григорій Мініч сказав, що можна привести засідання сесії облради під стінами ВР, можливо, тоді депутатів почують у Києві.

12:53

Після виступу старателя з Сарненщини, під час сесії облради слово взяв екс-губентор Рівненщини Василь Берташ. Він спростував свою причетність до кришування незаконного видобутку бурштину, аргументувавши це тим, що саме він ініціював скликати сьогоднішню сесію облради по питанню бурштину.

Василь Берташ додав, що готовий всіляко сприяти легалізації видобутку бурштину і, якщо треба, то він готовий разом з депутами та громадою їхати до Верховної Ради пікетувати.

12:48

Під час сесії Рівненської облради виступив один із мешканців Сарненщини, який зазначив, що поки депутати щось вирішують, в районі з 1996 року видобувають бурштин.

- Зараз всі щось говорять, вирішують, але депутати забувають, що їх обирали люди і вони є їх слугами. Зараз люди хочуть одного - нормально працювати і, щоб їм ніхто не заважав, - зазначив чоловік.

Ще один мешканець Сарненщини додав, що він знає поіменно, хто кришує незаконний видобуток бурштину на Рівненщині.

- Це Берташ, Юхименко, царьок з Сарненщини, колишній керівник СБУ та інші, - заявив Олександр.

12:41

Сьогодні є чимало напрацювань попередніх років, які можна взяти за основу при роботі над законом "Про бурштин". 

Про це під час сесії Рівненської облради заявив депутат Микола Шершун.

- Ще кілька років тому, ми готували законопроект "Про бурштин", але його заветував президент. Тоді ми зібрали чимало документів, які можуть бути корисними зараз, і я передам їх голові облради, - сказав Микола Шершун.

Проте, під час виступу Миколи Шершуна дехто з присутніх у сесійній залі перешіптувалися, що саме Шершун причетний до видобутку бурштину на Рівненщині і зараз просто хоче вийти "сухим з води".

12:32

Мільйони доларів, які видобуваються на території північних районів Рівненщини виходять за межі області, а ми залишаємося дотаційними. Про це під час засідання сесії Рівненської облради заявив керівник "Правого сектору" на Рівненщині Роман Коваль.

- Всі ми знаємо, що керівники правоохоронних органів та депутати кришують незаконний видобуток бурштину. Зараз люди вирішили захищати себе самі, адже вони вже не вірять ні правоохоронним органам, ні владі. Вони поіменно знають, хто кришує бурштин у кожному районі. Ще трошки і терпець точно увірветься, тому пропоную дослухатися до думки цих людей і зробити відповідне рішення, - сказав Роман Коваль.

12:26

З початку 2014 року на Рівненщині було зареєстровано 406 повідомлень за фактом незаконного видобутку бурштину, за 92 з них відкриті кримінальні провадження. Про це під час сесії облради повідомив начальник штабу УМВС України в Рівненській області Борис Мельничук.

За його словами, також з початку року було вилучено 1862 грами незаконно видобутого бурштину.

12:20

Щоб зараз врегулювати хоч якимось чином ситуацію із видобутком бурштину на Рівненщині, депутат облради Іван Ткачук запропонував своїм колегам розробити тимчасове положення про видобуток бурштину.

12:05

З початку цього року на Рівненщині було відкрито 105 кримінальних проваджень за фактом незаконного видобутку бурштину.

Про це повідомив заступник прокурора Рівненської області Олександр Васюк під час засідання сесії облради.

За його словами, 26 з них були скеровані до суду. Ще 3 кримінальні провадження розслідуються прокуратурою з приводу причетності до незаконного видобутку бурштину працівників міліції.

11:46

Сьогодні знову сотні старателів зібралися на трасі Київ-Ковель поблизу села Федорівка з вимогою прийняти рішення щодо бурштину. Про це під час сесії Рівненської облради повідомив голова Сарненської райради Микола Драганчук.

За його словами, старателі погрожують перекрити міжнародну трасу Київ-Коваль у випадку якщо їх вимоги не будуть виконані. А хочуть старателі - нормально працювати, видобувати бурштин і не хвилюватись за свою безпеку.

На це Михайло Кириллов додав, що сьогодні на сесію були запрошені всі народні депутати від Рівненщини, проте приїхав лише один.

11:35

Депутат облради Михайло Кривко зазначив, що зараз мешканці північних районів більше не хочуть платити тим, хто "кришував" бурштин.

- Зараз треба активно включатися у цю тему. Зокрема, кликати сюди на Рівненщину наших народних депутатів і ставити їм питання гостро, що ми їх не відпустимо, допоки вони не зберуть необхідну кількість голосів, щоб прийняти закон з цього приводу. Адже дехто з народних депутатів, напевне, зацікавлений, щоб це питання не було врегульовано,- заявив Михайло Кривко.

11:19

Депутат Віталій Грицак запропонував включити до порядку денного ще одне питання. А саме, Грицак хотів, щоб депутати облради дали свою оцінку політичній ситуації в Україні та подіям, які зараз відбуваються на сході.

Проте колеги не підтримали таку пропозицію Грицака і це питання під час сьогоднішньої сесії не розглядатиметься.

11:15

Слова "Слава Україні! Героям слава!", "Слава нації! Смерть ворогам!" - цими словами у Рівному розпочали позачергове засідання сесії облради.

Далі депутати хвилиною мовчання вшанували загиблих українських військових.

Сьогодні депутати мають розглянути всього одне питання - про ситуацію, що склалася на Сарненщині з незаконним видобутком бурштину.

Коментарі

Пани, Олеся ! Главное не внешний вид , а содержание . И не считайте количество ошибок. А вы свою работу выполняете качественно ? И вам успехов !

Можливо, журналісти і є "сторожовими псами демократії", але лише ті, хто "робить свою роботу" якісно, а не "просто". Шановні журналісти "сайту чесних новин", для початку візьміть, будь ласка, до рук правопис української мови. Кількість помилок у статтях, розміщених на цьому інтернет-ресурсі, просто вражає. Неприємно вражає. Складається враження, що тексти не перечитує не тільки редактор, а й сам автор. Успіхів вам!

Сесія закінчилась, змін в керівництві облради не відбулось і навіть не намічалось. Значить "сорока" вчергове принесла "дезу". Цікаво для чого?

Окремо хотів би озвучити один момент. Після сесії мав розмову з депутатом Вадимом Сидоруком. Мова йшла про те, що їхня група (до якої належить й голова облради Михайло Кириллов) останнім часом роблять з мене мало не особистого ворога. Причина: вони вважають, що я і мої колеги свідомо працюють проти них.

Це не вперше нас звинувачують у подібних речах. Колись так вважали (можливо й досі вважають) міський голова Володимир Хомко, так звані депутати-садоводи, Берташ і йоого команда, Кучерук і "Батьківщина", нардеп Осуховський і "Свобода", нардеп Микола Сорока і навіть директорка дитячого садочка №14 на бульварі Хмельницького. 

Повуторю ще раз, для тих хто не розуміє простих речей: я і мої колеги - ми просто робимо свою роботу. Як журналісти, ми знаходимось в опозиції ддо будь-якої влади. Бо, як казав Уінстон Черчіль: "Журналісти - це сторожові пси демогкратії".

Сорока на хвості принесла: Сьогодні на позачерговій сесії буде спроба зняти з посади голови Рівненської облради Михайла Кириллова. Для цього ніби то зараз (з поверненням Конституції 2004 року відбулись якісь зміни) достатньо простої ббільшості голосів депутатів. Фон для зняття: ситуація в області, в тому числі перестрілка в Сарненському районі.

Замість Кириллова буде запропонована компромісна фігура. Називалось прізвище Романа Василишина. Хоча - можливо ще хтось. "Парадом" нібито керує Василь Берташ.

Відразу попереджаю, інформація неперевіррена. Ця "сорока" мені часто приносила правдиву інформацію, але інколи й відверту "дезу". Йду на сесію, робитиму трансляцію. Дивіться самі, в прямому ефірі.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.