Депутати Рівненської облради хочуть змусити нардепів прийняти закон про бурштин

Питання незаконного видобутку бурштину в північних районах Рівненщини постало доволі гостро. Тому воно потребує невідкладного законодавчого врегулювання.

Про це під час засідання позачергової сесії Рівненської облради заявив голова облради Михайло Кириллов.

- Зараз правоохоронні органи у ситуації, що склалася по бурштину на Сарненщині бездіють. Відтак, сьогодні ми зібралися, щоб вирішити проблему з бурштином і захистити мешканців північних районів, - зазначив Михайло Кириллов.

Як зазначив голова Березнівської РДА, наразі на території Березнівського району гостро постало питання щодо незаконного видобутку бурштину.

- Також ми звернулися до нардепа Миколи Кучерука з проханням сприяти легалізації видобутку бурштину. Ще у нас відбувся схід села Лінчин, де видобувають бурштин. Ми надали вичерпну інформацію для місцевих жителів і всі присутні погодилися щодо законодавчого врегулювання цього питання. Адже прогалини в законодавстві сприяють створенню напруженої ситуації, у районах, де видобувають бурштин, - сказав очільник Березнівської РДА.

Гостро питання незаконного видобутку бурштину постало і на території Володимирецького району. Зокрема, як зазначив голова Володимирецької РДА, землі в певних частинах району вже перетворюються на пустелі. Окрім того, за його словами, у район приїжджають люди й з інших районів та областей, які починають незаконно копати бурштин. Відтак, копачі вже дійшли майже до залічничних колій, що доволі небезпечно. Тому рішення з приводу бурштину потрібно прийняти найближчим часом.

У свою чергу депутат облради Михайло Кривко додав, що зараз мешканці північних районів більше не хочуть платити тим, хто "кришував" бурштин.

- Зараз треба активно включатися у цю тему. Зокрема, кликати сюди на Рівненщину наших народних депутатів і ставити їм питання гостро, що ми їх не відпустимо, допоки вони не зберуть необхідну кількість голосів, щоб прийняти закон з цього приводу. Адже дехто з народних депутатів, напевне, зацікавлений, щоб це питання не було врегульовано,- заявив Михайло Кривко.

На це Михайло Кириллов додав, що сьогодні на сесію були запрошені всі народні депутати від Рівненщини, проте приїхав лише один.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.