Ім'я екс-губернатора Рівненщини знову у центрі будівельного скандалу

Військова прокуратура вимагає розірвати з ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Регіон» договір про будівництво житла для військових і стягнути з фірми 346 тис грн. збитків.

Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 23 квітня, - повідомляють Наші гроші

У 2000 році Міноборони домовилося із обласним комунальним будівельним підприємством «Рівнеінвестбуд» про будівництво 72-квартирного житлового будинку по вул. Корольова, 23 у Рівному. Міноборони мало вкласти в будівництво 3,74 млн грн., а підприємство – побудувати житло.

Додатковими угодами змінювалися строки здачі житла. У 2005 року «Рівнеінвестбуд» у договорі замінила «Інвестиційно-будівельна компанія «Регіон».

Влітку 2006 року Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України уклало з фірмою «ІБК «Регіон» додаткову угоду, за якою фірма мала до березня 2008 року передати військовим житло за ціною 2187 грн. за 1 кв м на суму 346 тис грн., яку Міноборони вже перерахувало.

У серпні 2011 року Рівненська міськрада припинила право оренди ділянки площею 0,38 га по вул. Корольова, 23, оскільки будівельні роботи на об’єкті не проводяться.

Суд першої інстанції вказав, що якщо підрядник несвоєчасно або дуже повільно виконує договір, то замовник має право його розірвати і вимагати відшкодування збитків. Оскільки фірма будинок не побудувала, квартири військовослужбовцям не передала, то госпсуд розірвав договір про спільне будівництво житла і зобов’язав фірму перерахувати Управлінню капітального будівництва та ремонту 346 тис грн.

Суд апеляційної інстанції це рішення скасував. Він вказав, що Міноборони саме не виконало умов договору – не профінансувало у повному обсязі будівництво. Тому фірма «не може нести відповідальності за неналежне виконання іншими особами своїх зобов’язань», відповідно підстав для розірвання договору і стягнення збитків немає.

Втім, ВГСУ відправив справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. Він вказав, що при першому розгляді апеляційний суд не врахував те, що за договором фірма мала передавати Міноборони житлову площу на суму фактично переказаних коштів. Фірма отримала 346 тис грн., однак квартири у іншому будинку військовим не передала. В одній із додаткових угод, сторони навіть визначали цей інший будинок – по вул. Макарова, 56 у м. Рівне.

Засновниками ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Регіон» є Олена Берташ і Михайло Холод. Керує фірмою Андрій Берташ, якого ЗМІ називають племінником депутата Рівненської обласної ради, екс-губернатора (з березня 2010 року по лютий 2014) Василя Берташа. Василь Берташ був депутатом Верховної Ради V скликання від Партії регіонів (2006-2007).

ТОВ «ІБК «Регіон» протягом 2008-2012 років вигравала державні підряди на реконструкцію шкіл в Кузнецовську, у с. Дорогобуж і с. Будераж, будівництво 35-квартирного житлового будинку для військовослужбовців на вул. Семидубська у м. Дубно, культурно-дозвільного комплексу у смт. Млинів, а також реставрацію будівлі Острозької академії і реконструкцію торакального відділення Рівненської обласної лікарні.

Коментарі

ВАЖЛИВО! Подписываем петицию о признании России спонсором терроризма!
Переходите на страницу петиции
https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor...
нажимаете внизу синюю кнопку CREATE AN ACCOUNT
заполняете форму
E-mail address *
First Name * (имя)
Last Name * (фамилия)
Challenge Question * (тут надо ввести ответ на вопрос, который написан над полем, переводите через google translate если не знаете английский)
далее нажимаете внизу синюю кнопку CREATE AN ACCOUNT
ждете письмо на почту
переходите по ссылке из письма (... to confirm this is a working email address: ...)
попадаете на страницу петиции
нажимаете зеленую кнопку SIGN THIS PETITION
Подключаем всех друзей и знакомых! Репостим по всем сайтам!
или
Шаги такие. клікнуть тут (или скопировать в поиск)
https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor...
1) Відкрити акаунт (клікнуть create account)
2) вписаnи свій і-мейл, (e-mail address), потім своє ім*я
(fist name), потім своє прізвище (last name), потім свій індекс (zip code)
3) відповісти на просте питання англійською (Challenge Question)
4) потім зайти на свою і-мейл скриньку, там буде повідомлення від whitehouse для підтвердження реєстрації. У повідомленні перший лінк клікнути. Вийдеш на сторінку із петицією, потім клікни SIGN.
петиція 1 https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor...
петиція 2 https://petitions.whitehouse.gov/petition/weapon-ukraine-protect-against...
петиція 3 https://petitions.whitehouse.gov/petition/impose-full-scale-economic-san...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.