Олексій Муляренко: Влада Рівного порушила права громади

У зверненні народного депутата Віталія Чугуннікова на ім’я прокурора області, оприлюдненому днями на засіданні Рівненського міськвиконкому йдеться про перевищення владою міста своїх повноважень. На думку нардепа, Управління комунальної власності Рівненської міської ради не мала права укладати договір позички з апеляційним судом на приміщення по вул. Драгоманова. Таку думку підтримує й член Рівненського міськвиконкому Олексій Муляренко.

Як відомо, 3-го лютого 2014 року Управління комунальною власністю від імені громади міста уклало договір позички № 2039, яким передало приміщення за адресою: Драгоманова, 9, площею 2410,1 кв. м у безоплатне користування Апеляційному суду Рівненської області терміном до 3-го лютого 2063 року.

Муляренко вважає, що управління комунальною власністю як уповноважений орган територіальної громади має право здавати вільні площі в оренду на платній основі, але надавати у позичку, яка передбачає безоплатне користування, повноважень не має. Виключення становлять лише нежитлові приміщення, елементи та інфраструктури спільного користування житлових будинків, що здаються товариствам співвласників житлових будинків та їх об`єднанням.

Будь-яких нормативних актів, що розширюють повноваження виконавчого органу, уповноваженого розпоряджатися комунальним майном, немає, вважає нардеп. Відтак, договір позички нерухомого майна, тобто передача цього майна у безоплатне користування, порушує ст. 78 Статуту територіальної громади міста Рівного.

Член Рівненського міськвиконкому Олексій Муляренко зазначив, що хотів би почути з цього приводу коментар міського голови Володимира Хомка, однак його на засіданні міськвиконкому не було. Окрім цього, за словами Олексія Муляренка, на найближчу сесію Рівнеради (її заплановано на 15-те травня) виноситься питання про передачу у користування земельної ділянки під приміщенням на Драгоманова. “Ударівець” зазначив, що проситиме депутатів зняти це питання з розгляду поки прокуратура проводитиме перевірку.

На думку Олексія Муляренка, виходом з конфліктної ситуації може стати рішення міськради та виконавчого комітету про передачу в оренду іншого приміщення для апеляційного суду. А приміщення колишньої “жіночої консультації” повинні передати під Художній музей.

- Сьогодні в місті є чимала кількість недобудованих приміщень. Думаю апеляційному суду можна було б передати в оренду одне з них. Тим більше, що вони все одно збиралися робити реконструкцію приміщення на Драгоманова. А в приміщенні бувшої жіночої консультації все ж таки варто створити Художній музей, якого немає в Рівному, - наголосив Олексій Муляренко.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.