Чому рівненські активісти потрапили у міліцію: версії сторін

Вже другий день поспіль у Рівному обговорюють історію з затриманням активістів Майдану. Активісти кажуть, що правоохоронці їх викликали у міліцію, після цього активно наполягали підписати якісь заяви, застосовуючи ледве не туртури. Тим часом у міліції пояснюють, що хлопців ніхто не затримував, а запросили для спілкування і встановлення істини. Якщо ж працівники міліції в ході цього допустили порушення, то їх покарають.

Наразі ж і міліція, й активісти озвучили свої версії подій.

Відтак, як повідомили у СЗГ УМВС України в Рівненській області, у міліції розслідують інцидент, який мав місце 5 травня на полі поблизу с. Велика Омеляна. З цього приводу і запрошували хлопців у міліцію.

Чоловік розповів, що став жертвою невідомих випадково через конфлікт із землевпорядником. Саме він викликав хлопців на підмогу аби ті допомогли розв’язати конфліктну ситуацію там на місці.

За словами потерпілого він саме їхав додому зі своїм знайомим коли побачив на полі чоловіка, який нібито переорав дорогу аби там не їздили автомобілі. Чоловіки вийшли з машини і почали з’ясовувати причину. Та натомість господарник подзвонив своїм знайомим і ті не забарилися.

– Того дня відпочивав на природі з друзями, – розповідає потерпілий. - Повертався додому. По дорозі виник конфлікт із землевпорядником чи агрономом щодо переораної дороги. Ми посварилися. Потім ми поїхали по справах, повертались назад по тій самій дорозі і стали вибачитись. В той момент, коли ми вибачались, прилетіли машини, звідти вийшли люди які розбили мені машину, забрали документи. Вискочили без слів, вдарили по голові. Я втратив свідомість. Поки прийшов до тями – машина побита, паперів немає. Забрали автомобільний навігатор, панель від автомагнітоли. Викликав міліцію. Я не очікував, що словесний конфлікт переросте в таке. Тих людей я перший раз бачив і то поспіхом, бо було все дуже швидко.

15 травня на виконання доручення старшого слідчого слідчого відділу Рівненського РВ на проведення слідчих (розшукових) дій у порядку п.3 ч.2 статті 40 КПК України від 13 травня цього року співробітники УБОЗ УМВС України в Рівненській області в ході проведених слідчо–оперативних заходів встановили ряд осіб, які могли бути причетними до вказаного кримінального правопорушення або бути свідками чи очевидцями. Ними виявилися молоді люди із різних районів нашої області. В міліції нам розповіли, що запросили підозрюваних для спілкування і встановлення істини за вищезазначеним фактом.

– Оскільки кримінальне правопорушення, яке мало місце 5 травня 2014 року поблизу села Омеляна згідно показів потерпілого було скоєно групою осіб в кількості 6–8 осіб з ознаками організованості в УБОЗ УМВС в Рівненській області надійшло відповідне доручення слідчого на проведення оперативно-розшукових заходів з метою встановлення осіб, які причетні до скоєння злочину, – розповідає заступник начальника УБОЗ Віталій Бортнюк. – Співробітники УБОЗ встановили транспортні засоби та водіїв, а також осіб, які обґрунтовано підозрюються у скоєні даного кримінального правопорушення. На місце події в телефонному режимі запросили одного з водіїв, який розповів подробиці даного інциденту. З ним приїхав його товариш, який також був на місці події і погодився дати певні роз’яснення з цього приводу. Після цього їм запропонували проїхати в Рівненський РВ до слідчого для проведення відповідних слідчих дій. В подальшому вони спілкувалися зі слідчим. Хочу додати, що кожен з осіб, які перебували в приміщенні УБОЗу після виходу особисто зробили відмітки в журналі запрошених про те, що вони не мають до співробітників міліції жодних претензій.

Наразі в міліції справу ретельно вивчають і досудове розслідування має пролити світло у цій справі.

– З даного приводу до ЄРДР внесено відомості за попередньою кваліфікацією частини 2 статті 186 ККУ та розпочато досудове розслідування, – коментує заступник начальника слідчого управління УМВС Іван Лішневець. – Вже вчора відбувся конфлікт з приводу того, що були доставлені громадяни до Рівненського РВ для проведення слідчих дій. Дані громадяни були запрошені до слідчого, який провів з ним необхідні слідчі дії, після чого дані громадяни були відпущені. Запевняю, що вся процедура відбувалась у межах кримінального провадження. В ході слідства встановлено, що біля села Велика Омеляна між громадянами виник конфлікт з приводу земельних відносин, який вийшов за межі правового поля. Виникла сутичка під час якої наш заявник отримав тілесні ушкодження. Слідство буде проведено повно та об’єктивно, будуть досліджені всі обставини, допитані всі особи. При необхідності будуть проведені одночасні допити та відтворення. За результатами проведення всіх слідчих дій слідчий прийме законне об’єктивне рішення.

Проте активісти говорять, що на місці події не були, але мають такі автомобілі. Відтак озвучують свою версію подій. Зокрема, один із активістів Олександр Кравченко каже, що 5 травня восьмеро майданівців їздили на заправку у Тинному, адже отримали інформацію, що в неї немає належних документів. Перевіривши документи, хлопець каже, що вони поїхали. 

- Вчора мені о 8 годині ранку зателефонували з УБОЗу і попросили приїхати. Коли я приїхав, у мене забрали всі речі. Зайшовши в кабінет до слідчого він сказав, щоб я підписав якісь документи. Я відмовився говорити без адвоката. Той залишив мене на протязі, відкривши вікно і двері. Приблизно після 14 години мене відпустили, але не всі речі повернули. Весь цей час я був без їжі, води і не випускали в туалет. Згодом ми прибули у райвідділ, де теж діяли не в межах закону та примусили підписати якісь документи, - каже Олександр Кравченко.

На це начальник громадської безпеки УМВС України в Рівненській області Олексій Лозян зазначив, що він спілкувався з начальником міліції Рівненщини Миколою Щируком і той повідомив, що відносно дій співробітників міліції проводитиметься перевірка.

На цей час, за словами Олексія Лозяна вони будуть відсторонені від цієї справи, а за результатами перевірки буде прийнято відповідне рішення.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.