У Рівному суд пенсіонерці повернув житло

Апеляційний суд Рівненської області скасував рішення Рівненського міського суду про задоволення позову громадянки В. про усунення перешкод в користуванні квартирою та вселення і постановив нове рішення. Відтак, ним суд задоволив позов рівнянки про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, усунення перешкод в користуванні власністю та зняття з реєстраційного обліку.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Рівного.

У 2002 році громадянка Ш., якій зараз 72 роки, прописала у квартирі близьку родичку, а в 2006 — і її двох неповнолітніх дітей. Більше того, пенсіонерка уклала з жінкою договір дарування 2-кімнатної квартири, вважаючи його договором довічного утримання, який нотаріально засвідчила. Одним словом, племінниця вже тоді намагалася обманути тітку. Однак обдарована не зареєструвала договір дарування в установленому законом порядку та не здійснила державну реєстрацію. Це свідчить про те, що вказаний договір є не укладений. Рівнянка В. з 2002 року так і не вселилась у помешкання, а власниця увесь час самостійно сплачувала комунальні послуги за чотирьох прописних у квартирі людей.

Пенсіонерка, потерпаючи від матеріальної скрути, звернулася до Рівненського міського суду з позовом про визнання громадянки В. такою, що втратила право користування житлом, усунення перешкод в користуванні власністю та зняття жінки і її дітей з реєстраційного обліку. Підставою для цього стало те, що племінниця не навідувалась до тітки, нічим не допомагала, не цікавилася, за які кошти вона сплачує комунальні послуги і чи є в неї ці кошти. Зустрічний позов про усунення перешкод в користуванні приміщенням подала рівнянка В., який у подальшому суд задоволив.

Не погодившись з рішенням Рівненського міськсуду, прокуратура міста звернулась з апеляційною скаргою до Апеляційного суду Рівненської області, після розгляду якої суд скасував рішення Рівненського міського суду Рівненської області та постановив нове рішення, яким задоволив позов пенсіонерки Ш. до громадянки В. про визнання її такою, що втратила право користування житлом та усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття з реєстраційного обліку. В задоволенні зустрічного позову рівнянки В. до громадянки Ш. про усунення перешкод в користуванні житлом шляхом вселення суд відмовив. 

Під час вивчення матеріалів справи стало відомо, що громадянка В. намагалась встановити право власності на квартиру, виготовивши дублікат договору дарування без відома тітки, оскільки оригінал знаходиться у власниці квартири. У зв’язку з цим було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 КК України (шахрайство). Розслідування триває.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.