Міліція розслідує, а на Пагорбі Слави продовжують будувати

Нещодавній скандал навколо незаконного будівництва на Пагорбі Слави у Рівному викликав обурення у громадських активістів, пересічних громадян та… правоохоронних структур. Відтак, правоохоронці розпочали низку перевірок та відкрили за цими фактами кримінальні провадження. Проте це не стало на заваді забудовникам продовжити будівництво і на Пагорбі Слави так і «кипить» робота.

Фото з групи "Автомайдан" "В контакті"

Нагадаємо, що від 30 квітня в провадженні слідчого відділу Рівненського МВ УМВС знаходяться матеріали досудового розслідування, які внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом самовільного будівництва будівель на незаконнозайнятій земельній ділянці на території Пагорбу Слави в обласному центрі, чим завдано значної шкоди її законному розпоряднику за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст.197-1 та ч. 1 ст. 246 КК України.

Фото з групи "Автомайдан" "В контакті"

Як повідомили у СЗГ УМВС України в Рівненській області, слідчі з’ясували, що ласий шматочок землі потрапив до рук нинішнім власникам за рішенням міської ради ще у листопаді 2005 року (№ 1756–рішення – авт.). Для цього провели конкурс з надання в оренду земельної ділянки площею 830 метрів квадратнихна вулиці Київській з числа земель, що належать до зелених насаджень загального користування і за матеріалами інвентаризації обліковуються за об’єднаннями парків культури і відпочинку.

А вже на початку квітня наступного року конкурсна комісія з надання в оренду земельної ділянки за вище вказаною адресою, вирішила визнати переможцем конкурсуприватне підприємство – фірму «Офіс–дизайн».

Минув рік і в квітні 2008 року Рівненська міська рада, в особі її тодішнього секретаряЮрія Торгуна та директора ППФ «Офіс-Дизайн» укладають договір про надання в строкове платне користування на 50 років цю ж земельну ділянку для будівництва та обслуговування закладу громадського харчування. Однак, працівники ДСБЕЗ УМВСстали на заваді.

– При перевірці дотримання вимог чинного законодавства України в сфері будівництва та житлового–комунального господарства ми встановили, що на території земельної ділянки, яка належить до зелених насаджень загального користування, невстановленіособи без дотримання вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил проводять будівництво закладу громадського харчування, – коментує заступник начальника УДСБЕЗ Владислав Кривенда.
У міліції стверджують, що зловмисники відповідатимуть ще й за незаконну вирубку дерев, адже порушили вимоги Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою КМУ №1045 від 01.08.2006 року.

Зокрема, працівники державної екологічної інспекції у Рівненській області спільно із представниками Рівненської міської ради провели обміри та встановили, що зловмисники в цілому здійснили порубку 69 дерев різних порід.

Тому розмір заподіяної шкоди становитиме майже 109 000 тисяч гривень. Досудове розслідування триває.

Тим часом депутат Рівненської міської ради Олександр Лащук звернувся із заявою до виконавчого комітету Рівненської міської ради та міського голови Володимира Хомка про подання до суду через будівництво на Пагорбі Слави невідомими забудовниками:

"У зв'язку з тим, що продовжується будівництво на Пагорбі Слави всупереч рішеню міської ради і думки громадськості, закликаю виконавчий комітет Рівненської міської ради або і самого міського голову звернутись до суду про заборону будівництва на Пагорбі Слави через невиконання рішення міської ради невідомими забудовниками."

- Потрібно, щоб суд заборонив проводити будівництво на Пагорбі Слави, щоб уникнути фізичного протистояння між рівнянами та людьми, які мають коменційний інтерес, - повідомив Олександр Лащук.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.