У Рівному Дмитро Павличко розповів про зв'язки з УПА

Автор знаменитих рядків "Червоне - то любов, а чорне - то журба", які дехто з сучасників називає гімном бандерівців завітав, Дмитро Павличко завітав у Рівне. Зустріч з поетом, громадським діячем щойно розпочалася у Рівненському державному гуманітарному університеті.  

Дмитро Павличко розпочав свою зустріч з студентами із спогадів про Рівне. Зокрема, він розповів, що вперше у Рівне потрапив, намагаючись поступити в університет. Відтоді місто і відклалося у його пам'яті.

Також поет згадав про свої зв'зки з армією УПА. Зокрема, він зазначив, що в УПА він потрапив, будучи 16-річним хлопчиком, там пробув до червня. Згодом екстерном склав іспити і проовжив навчання у 8-му класі в школі. Коли ж він повертався з УПА, йому на прощання сказали: "іди в комсомол, але ніколи не забувай, де ти був". Дмитро Павличко каже, що не забув. 

Проте вже в жовтні його арештували. За словами Дмитра Павличка, тоді його катували і вимагали зізнатися, що він входить до "Дитячої сотні УПА". Щоправда, поет каже, що такої сотні взагалі не було і він був у складі справньої сотні УПА. Однак, щоб врятувати своїх побратимів він у цьому зізнався. Проте вже згодом КГБісти знайшли докази, що "Дитячої сотні УПА" не було...

Не оминув своєю увагою відомий український поет і політичної ситуації в Україні та висловив свою думку з приводу російської агресії щодо України.

- Це не перша війна Росії проти України. Але з історії ми знаємо, що українці мали й перемоги у цих протистояннях. Зокрема, Іван Виговський разом із своєю армією розгромив російські війська. І таких фактів чимало. Тому я думаю, що і цього разу є шанси поборотися за перемогу, - зазначив Дмитро Павличко.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.