На Рівненщині створять комунальне підприємство для видобутку бурштину

Представники Рівненщини продовжують шукати шляхи вирішення проблеми незаконного видобутку бурштину. Питання сонячного каменя набуло резонансу після стрілянини 9 травня. Тоді почали говорити, що до захоплення місць видобутку бурштину, нібито, причетний навіть один із нардепів. Чиновники та влада різних рівнів почали в екстренному порядку збирати круглі столи, колегії та прес-конференції по бурштиновій темі. Нині ж заговорили про те, що внести порядок у питання може створення комунального підприємства з видобутку бурштину.

Нещодавно на Рівненщині створили робочу групу, яка займатиметься питанням легалізації видобутку бурштину. Після стрілянини на Сарненщині між місцевими жителями та донецькими бойовиками, яка трапилась 9 травня в урочищі видобутку бурштину, внаслідок якої  посеред лісу було поранено декілька людей, спалено три вантажівки, пошкоджено декілька дорогих позашляховиків, місцеві та народні депутати підняли питання легалізації сонячного каменю.

За деякою інформацією, у День перемоги злочинці "під крилом" нардепа Володимира Продивуса приїхали з Донеччини. Однак за даними правоохоронців, серед затриманих були жителі Житомирської, Хмельницької та Київської областей.

Депутат Володимир Продивус пізніше  розповів, що до нього, нібито, звернулись жителі Рівненщини, допомогти навести лад з видобутком бурштину.

Нагадаємо депутати Сарненської районної ради підтримали рішення "Про  звернення  депутатів Сарненської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо невідкладного прийняття Закону України "Про бурштин".

Обласні депутати також  прийняли рішення про звернення до Верховної Ради України з приводу прийняття закону "Про бурштин".

Сьогодні, 21 травня, під час прес-конференції народний депутат Микола Кучерук запропонував внести зміни в нормативно-правові акти Кабінету Міністрів, які б дозволили у безаукціонний спосіб отримати комунальному підприємству спецдозвіл для порушених земель для видобутку бурштину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненський депутат назвав незаконний видобуток бурштину мародерством

За словами Миколи Кучерука, такий спецдозвіл коштуватиме за 1 гектар близько 70 тисяч гривень. Це дасть змогу комунальному підприємству, яке займається видобутком бурштину, офіційно працевлаштувати працівників та легально співпрацювати з підприємцями. Якщо в області є 700 помп, то можна говорити про працевлаштування 4-5 тисяч людей.

- У північних районах області всі говорять про події 9 травня. У Клесові є дуже багато проблем, що пов’язані з недофінансуванням – немає нормальних автомобілів швидкої допомоги, не вистачає дитячих садочків, потрібен ремонт у будинку культури. Ці проблеми можна було б вирішити, якби кошти з видобутку бурштину надходили у бюджет. Щодня 500 тисяч гривень сплачують невідомо кому. Тому необхідно легалізувати видобуток бурштину і кошти надходитимуть у бюджет. 400 гектарів порушених земель – це ті ділянки, з яких ми можемо отримувати прибуток і спрямовувати його у бюджет – розповів селищний голова Клесова Віктор Буйного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівництво Рівненщини визнало, що не може завадити незаконному видобутку бурштину

Потрібно також прийняти статут комунального підприємства, в якому зазначатимуться умови співпраці з підприємцями.

- Є підтримка народних депутатів Рівненщини і думаю, що всі підтримають таку пропозицію легалізації видобутку бурштину. Потрібно припини платити гроші «кришам» та почати наповнювати бюджет, - сказав Микола Кучерук.

Отож, найближчим часом запропоновані зміни до постанови мають надіслати Кабінету Міністрів.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.