У Рівному з'явився "чорний PR" проти Порошенка

Листівка з «чорним» піаром проти кандидата у президенти України Петра Порошенка з’явилась у Рівному. Про це повідомляє інтернет-сайт Громадянської мережі ОПОРА.

Листівки містили напис «5 фактів про Петра Порошенка. Жити по-новому?». Інформація в листівках подана як  начебто «достовірні» факти про кандидата у президенти Петра Порошенка, які, однак, потребують підтвердження.

У разі недостовірності даних фактів, поширення цих листівок є порушенням ч. 5 ст. 64 закону України "Про вибори Президента України", де «забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України».

Вихідних даних листівки також не містили, що є порушенням п.3 ст. 59 ЗУ «Про вибори Президента України», яка каже: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».

Також, відповідно до ст. 21213 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно,

- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так самоорганізація такого розповсюдження

- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Розповсюдження подібних листівок спостерігачі ОПОРИ виявляли й в інших містах України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.