Рівненські чиновники не хочуть оприлюднювати доходи своїх родичів

Громадські активісти України в рамках компанії «Декларації без декорацій» зібрали та дослідили більше 400 декларацій посадовців, оприлюднені ними в 2011 та 2012 роках. Моніторингову ініціативу координує Transparency International Україна, в яку входять більше 40 громадських організацій, журналістських агенцій та індивідуальних розслідувачів зі всієї України. Перевірці підлягали декларації міністрів, голів ОДА, мерів обласних центрів та їх заступників. Активісти зібрали всі відомості в єдину базу на сайті "Стоп корупція".

- В Україні діє антикорупційних закон і зобов’язує декларувати майно та доходи, проте контролю за цим ніхто не здійснює. Тому такий контроль має здійснювати громадянське суспільство і аналізувати декларації про доходи чиновників, - розповів менеджер Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) Максим Корявець.

Заступник головного редактора «Рівненського агентства журналістських розслідувань» Антоніна Торбіч проаналізувала відкритість органів державної влади та оприлюднення декларацій про майновий стан керівництва області.

- Найбільш відкритою є Рівненська обласна рада. На сайті оприлюднені копії декларацій голови облради та його заступників і членів їх сімей. Натомість на сайті Рівненської облдержадміністрації оприлюднили лише відомості із декларацій, також у адміністрації вважають, що члени сімей керівництва мають право не повідомляти громадськість про свої доходи. У Рівненській міській раді також у 2013 році не оприлюднили дані, щодо доходів сімї мера міста, - повідомила Антоніна Торбіч.

За словами керуючого справами виконавчого апарату Рівненської облради Василя Харчука, обласна рада  є відкритою і немає жодних підстав для приховування інформації щодо доходів чиновників, а особисті дані можна заретушувати.

Проте заступник голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Приварський так не вважає, а переконаний, що дані про відносини майнового характеру є конфіденційними, згідно рішення Конституційного суду.

Як розповіла Антоніна Торбіч, один з рівненськи народних депутатів взагалі не надав жодної декларації про доходи ні свої, ні членів сімей після численних інформаційних запитів. Найзакритішим серед народних депутатів Рівненщини є Микола Сорока. Тому журналісти зараз готують позов до Європейського суду .

На законодавчому рівні не встановлено відповідальності за надання неправдивої інформації щодо доходів чиновників, це має бути чітко прописано у антикорупційному законі.

Ключові слова: 

Коментарі

А останній коментар по Петрушину чого забанили? Правда в оченята коле?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.