На Рівненщині виявили 30 фактів порушення виборчого законодавства

Громадські активісти із мережі «ОПОРА» спостерігали за дотримання законодавства під час всієї передвиборчої кампанії президентських виборів.

Громадською мережею ОПОРА було зафіксовано 30 порушень виборчого законодавства у Рівненській області, з яких 22 – порушення правил передвиборчої агітації та три випадки підкупу виборціві два випадки використання адміністративного ресурсу.

- На Рівненщині були зафіксовано випадки використання брудних технологій. «Чорний піар» застосовувався двічі проти Петра Порошенка: поширювалась газета «Тільки факти» і листівки «П’ять фактів про життя Петра Порошенка жити по-новому». На Рівненщині також зафіксовано три випадки підкупу виборців: 17 травня кандидат у Президенти Ольга Богомолець подарувала Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирю ікону. Відповідно до виборчого законодавства, надання товарів і послуг вважається підкупом виборців. Також у Рівному був зафіксований випадок, коли адміністратори сторінки у соціальній мережі «Жити по-новому. Молодь Рівненщини За» пропонували 50 гривень для поповнення рахунку тим особам, які зроблять репост агітаційного банера. Також народний депутат Олег Осуховський, який є довіреною особою кандидата на пост президента Олега Тягибока вручила 300 комплектів військової форми військовим, - про це розповів прес-секретар громадської мережі ОПОРА Анатолій Бондарчук.

Також громадські активісти розповіли, що в області було зафіксовано багато випадків розміщення агітматеріалів без вихідних даних . Крім того виявлені агітаційні матеріали на виборчій дільниці у Великому Житині. Як розповідають активісти, при вході до дільничої виборчої комісії був розташований плакат Петра Порошенка, а після  зауваження спостерігачів ОПОРи, члени комісії зняли банер.

Забороняється проведення агітації у державних закладах, підприємствах комунальної форми власності.

-  Були зафіксовані два випадки маніпуляції громадською думкою, коли у газетах кандидатів Анатолія Гриценка та Ольги Богомолець були оприлюднені результати опитування, без інформації про те, хто його проводив і яка вибірка. Це є порушення законодавства, адже виборець не може зрозуміти хто проводив опитування і хто прийняв у ньому участь. – розповів Анатолій Бондарчук.

Громадська мережа ОПОРА ініціювала створення карти порушень, на якій будуть оперативно позначені місця. де були виявлені порушення та зазначені які саме, також буде функція, де кожен може додати на карту про порушення і ОПОРА обов’язково перевірить чи є такі факти на дільницях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Рівненщина готується до дня виборів

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.