У Рівному відбувся конкурс міні-вистав «Пригоди Тома Сойєра»

22 травня на малій сцені драмтеатру аматорські театральні колективи Рівного змагалися між собою у кращому виконанні вистав за мотивами роману Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра». Переможців визначили четверо: три із них - з однієї школи, ще одне призове місце виборола експериментальна театральна студія.

Протягом трьох останніх місяців у Рівному обласна бібліотека спільно з місцевим осередком Української бібліотечної асоціації реалізовує проект «Велике читання. Рівне читає «Пригоди Тома Сойєра», кульмінацією якого став конкурс міні-постановок за мотивами твору.

До фіналу пройшло дев’ять театральних колективів Рівного і області, серед яких журі визначило головного переможця конкурсу, «Кращого режисера», «Кращий сценарій» та «Кращого виконавця ролі».

Цікаво, що гран-прі, приз за сценарій та кращому актору відправилися учням ЗОШ № 15 (колективи «П’ятнашки» та «Мрійники», керівник Ірина Пукас і «Екстрим», керівник Тетяна Чупринюк) приз за краще режисерське рішення отримала театральна студія «Молодіжний експериментальний театр Рівного» («МЕТР») підліткового клубу «Молодіжний центр».

Фінансування проекту забезпечило Посольство США в Україні, що дозволило нагородити переможців і учасників електронними читанками і книгами.

- Конкурс міні-вистав завершено, але проект «Велике читання. Рівне читає «Пригоди Тома Сойєра» триватиме до серпня», - розповідає керівник проекту, бібліотекар Світлана Волкова, -  ми чекаємо всіх у обласній універсальній науковій бібліотеці на «Літній читальні», що почне діяти 1 червня і у відділі іноземних мов, обіцяємо, що Тома Сойєра ви там теж зустрінете.

Голова журі конкурсу, старший викладач кафедри театральної режисури одного з рівненських вишів Юрій Мельничук каже, що судити колективи було складно, адже коли мова йде про аматорські постановки, традиційні критерії оцінки застосовувати важко. Серед членів журі були також партнери проекту - представники управління освіти Рівненського міськвиконкому та Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також бібліотекарі.

Ще однією відмінною рисою конкурсу стало те, що він був інклюзивним – серед фіналістів виступили учасники театрального колективу «Особлива дитина» навчально-реалібітаційного центру «Особлива дитина», які також отримали у подарунок книги та сертифікати про участь.

Юні театрали та вчителі залишилися приємно вражені рівнем організації заходу, кажуть, що такі форми роботи заохочують учнів опановувати шкільну програму. Голова Президії Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, яке ініціювало у Рівному «Велике читання», Валентина Ярощук запевнила їх, що громадська організація спільно з бібліотекою має ще багато ідей для реалізації у запасі, а тим часом запрошує на традиційну «Літню читальню», яка діятиме перед стінами бібліотеки щовівторка і четверга протягом всього літа. про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної бібліотеки.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.