У Рівному виборці проголосували за закордонними паспортами

Спостерігачі Рівненського КВУ повідомляють про нові цікаві історій та повідомлення про порушення, виявлені за останній час на виборчих дільницях.

Зокрема, спостерігачі зафіксували випадок, коли виборці проголосували в Рівному за закордонним паспортом.

ТВО № 154, ВД №№ 560920 і 560929. На цих дільницях двоє громадян України, які постійно проживають закордоном, але в день голосування 25 травня фактично перебували в Рівному, змогли проголосувати за своїми закордонними паспортами.

Хоча законодавство чітко передбачає, що документами, які підтверджують право виборця отримати бюлетень можуть бути: паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України та військовий квиток (військовослужбовців строкової служби).

Однак ці виборці своєю ситуації створили правовий прецедент. Так, вони напередодні звернулися за юридичною допомогою до центру права Рівненського КВУ. Люди розповіли, що перед цим зверталися до своїх ДВК та відділу ведення Державного реєстру виборців, де і взнали, що їх немає в списках виборців. Тому вони не могли проголосувати на цих виборах в Україні, хоча дуже хотіли.

Юристи організації безкоштовно підготували цим громадянам позови до суду. 22 травня 2014 року Рівненський міський суд своїми постановами задовольнив позови людей, зобов'язавши виборчі комісії включити його до списків виборців на відповідних дільницях у Рівному за місцем їх фактичного перебування.

Таким чином, дозволивши голосувати виборцям за їхніми закордонними паспортами, члени ДВК, з одного боку, порушили Закон про вибори. Але з іншої сторони, виконали рішення суду та надали можливість виборцям проголосувати.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.