Порошенко та Тимошенко залишили у Рівному білборди на другий тур

Вибори на Рівненщини пройшли з одиничними порушеннями і в порівнянні із минулими - були більш якісними.

Про це під час прес-конференції розповів координатор спостереження ГМ ОПОРА Анатолій Бондарчук.

У день виборів спостерігачів ГМ ОПОРА не пустили на ранкове засідання виборчої дільниці в Гощанському районі. У Зарічненському районі видавали бюлетені без пред'явлення паспорта.

- Це пов'язано із тим, що це сільські дільниці і члени комісій добре знають місцевих жителів, які прийшли голосувати, - пояснив причини порушення Анатолій Бондарчук.

Ускладнив роботу виборчих комісії збій у роботі системи "Вибори".

- Через це члени комісії не могли внести у систему дані про голосування. Доводилось більш ретельно перевіряти протоколи голосування. Іноді по 2-3 рази їздили уточнювати дані із протоколів. Була велика кількість елементарних помилок, граматичних, технічних. Там, де треба було написати "0" - писали прочерки, або "немає". Замість "Рівненська область" писали "Вінницька". Причина цього - низький рівень підготовки членів та голів виборчих комісії. Політичні штаби цього разу зробили за принципом "аби набрати людей", а не підготувати їх якісно виконувати роботу, - вважає представник ГМ ОПОРА.

Наразі по чотирьом із п'яти ОВК Рівненщини ще треба прийняти протоколи. Однак вже зрозуміло, що другого туру не буде. Однак дехто з кандидатів на нього розраховував.

- Змінився характер порушень виборчої кампанії та у день виборів. Раніше це зазвичай були брудні технології. Тепер - порушення виборчого законодавства. Це розміщення агітації без вихідних даних, агітація у "день тиші" та день виборів. У Рівному не зняли білборди Порошенка та Тимошенко. Це зроблено тому, що ці кандидати розраховували на другий тур, і щоб не витрачати гроші на нові білборди залишили старі, - розповів Анатолій Бондарчук.

Рівненщина увійшла у п'ятірку лідерів за кількістю порушень. Абсолютний лідер - Київська область. У сам день виборів по Україні спостерігачі від ГМ ОПОРА зафіксували лише один випадок спроби підкупу виборця.

У день виборів на Рівненщині працювали 48 спотерігачів від ГМ ОПОРА, ще п'ятеро - спостерігали за роботою ОВК. На виборчі дільниці виїжджали три мобільні групи.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.