У Рівному матері військових погрожують заблокувати трасу "Київ-Чоп"

У Рівному розлючені матері військовослужбовців вимагають не відправляти своїх синів на Схід України. Вони після часткової мобілізації несуть службу на Рівненському полігоні. Сьогодні матері почали блокування траси "Київ-Чоп" на виїзді з Рівного. До акції протесту долучилось два десятка матерів. Зараз на місце події прибуло керівництво Рівненського району та правоохоронці. 

- Міністр оборони сказав, що ротації ніякої не буде. Першу бригаду направояють у Миколаївську область, де буде проводитись бойове злагодження. У цьому регіоні не ведуться бойові дії, тому було прийняте таке рішення. А батьки вимагають, щоб військові, які є на рівненському полігоні залишались тут. поки не буде указу президента про демобілізацію, всі будуть виконувати обовязок по захисту держави, - розповів рівненський обласний комісар полковник Дмитро Оксенюк.

На місце приїхав голова Рівненської райдержадміністрації Олексій Бучинський із заступником Сергієм Подоліним. 

- На номер "102" надійшло повідомлення, що будуть перекривати міжнародну трасу. Ми встановили номер телефону і провели профілактичну бесіду з жінкою, що це порушення закону  і потрібно дотримуватись вимог закону. Переконували матерів не перекривати трасу. Жінки таким чином хотіли привернути увагу до ситуації, яка склалась по відношенню до їх дітей, а не для того щоб ускладнити рух на міжнародній трасі, - розповів начальник управління громадської безпеки УМВС у Рівненській області Олексій Лозян.

Зараз матері вирішили не блокувати трасу. Втім, якщо до них не прислухаються, то в неділю траса буде заблокована на дві години. 

- Мій син 45 діб служить. В неділю хлопців мають відправляти у Миколаїв і ми не знаємо куди насправді вони потраплять. Забрали хлопців, які мають новонароджених дітей. Ми не пустимо наших дітей з рівненського полігону і все зробимо можливе щоб вони залишились тут, - розповіла мама військовослужбовця Любов Калинчук.

Матерям порекомендували, щоб їх сини написали заяви про відмову нести військову службу у зв'язку із сімейними обставинами.

Нагадаємо, в ніч з 21 на 22 травня під Волновахою Донецької області група терористів підступно напала на блок української армії, де службу несли мобілізовані військовослужбовці з 51 окремої механізованої бригади з Володимир Волинського. Службу в ній несли і мобілізовані резервісти з Рівненської області. У тому кривавому бою загинуло 17 хлопців – троє з Рівненщині, одному - із Львівської, Івано-Франківської та Хмельницької областей, а решта - волиняни. Бойовики поранили також 30 військових. У тому бою загинуло троє рівненських солдатів 51 окремої механізованої бригади: Віталій Маринич, Леонід Озеранчук та Андрій Нечипорук.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.