Військові 51 бригади хочуть помститися терористам за трагедію під Волновахою

Громадські активісти з Волині продовжують прояснювати ситуацію з 51-ою Володимир-Волинською механізованою бригадою, де служать солдати мобілізовані з Рівненщини. Один з батальйонів цієї бригади був розстріляний терористами під Волновахою на Донеччині. Інформацією, яку вдалось зібрати на теперішньому місці дислокації бригади, у Facebook поділився активіст з Володимир Волинського Констянтину Зінкевичу:

- Щойно повернулись ми з Roman Sinicyn та Олексієм Панасюком з місця основної дислокації 51-ї бригади на сході. Завезли трошки передач, трохи «броніків», 40 «розгрузок» НАТОвських та моральної підтримки для тих, хто її потребує. Вірте на слово, бо сьогодні фотоілюстрація інша. Слідом їхав бус із більш відчутними кількостями наших подарунків.

Гнітюче і неприємне враження справило те, що ми там побачили… Зі змішаними почуттями ми спостерігали за колонами БМП, які виїжджали на полігон у Миколаївську область. І ніби гарно виглядає, і прапори… і махання руками… Але офіцери кажуть, що це більш схоже на ганебний відступ. Щиро шкода мені тих хлопців, які хочуть і вміють воювати, але їм кажуть «Добре потренуєтесь на полігоні, тоді знову пустимо на передову». Командири робили якесь псевдоопитування бійців на предмет бажаєш/не бажає залишитись і боронити Україну? В результаті, майже у кожному підрозділі певний відсоток чоловіків кричали «Тільки додому!» Ці підрозділи відводять на Миколаївський та Рівненський полігони для «фільтрації» та навчань.


Навчань - бо їх готували для оборони рубежів, як піхотинців, а не для боротьби з терористами. Фільтрації - бо реально страшно йти в бій з панікерами, алкоголіками та людьми, які вистрелять у спину. Я би боявся переночувати з деякими із них в одній палатці чи стояти на блок-посту - або ножа всадить в спину, або після першого пострілу впаде на «задницю» і почне хаотично стріляти.
Замполіти взагалі не займались цим питанням і «просіюванням» психічно нестійких осіб. Хоча час був на Рівненському полігоні. Навіть елементарні тести дали би результат, не кажучи вже про реальне патріотичне виховання. А так… вигуки «Слава Україні!» свіжомобілізованих на КПП у Володимирі-Волинському тепер схожі на фарс.

Треба віддати належне тим хлопцям, які зі сльозами на очах не хочуть виїжджати з Дачного, бо їм соромно. Це Герої! Жодного сумнівного бійця не виявилось ні у саперно-мінометному підрозділі, ні у зв'язківців (вони нікуди і не збирались, бо ціла грядка цибулі вже зійшла в акацієвому лісі), ні у снайперів.
Про снайперів окремо хочу сказати. Хлопці виконують реально фізично важкі і складні завдання. Їх хотіли теж відвести у Миколаївську область, та через багаторівневий тиск на в. о. комбрига Павла Пивоваренка самих же бійців, їм вдалося відстояти своє право залишитись і, як це не пафосно звучить, захищати Україну. Побувавши там, я зрозумів чому їх хотіли відвести ніби-то для тренувань.  Кажуть, що блок-пости бійці покидали… Це вже було після нападу під Волновахою.
На прикладі блок-поста А розповім. Розвідники кажуть, що навколо блок-посту по лісочках зосереджено від 300 до 500 кадировців (чеченський народ я поважаю). Доповідають. Голова сільради оголошує усім селянам, які постійно знаходяться біля блок-посту «Бігом усі по хатам! Зараз почнеться щось страшне!» Наші доповідають командиру. Просять дозволу відійти на блок-пост В. Просять підтримки з повітря. Підлітний час 40 хв. А ми давно просили, щоб кілька вертольотів було поближче! Кажуть, чекайте 45 хв. Проходить година. Друга. Димові шашки наготові. Розвідка підтверджує небезпеку. Чотири години!!! минуло. Нарешті в. о. комбрига Пивоваренко дозволяє відійти, і цьому є багато свідків. Хлопці відходять на блок-пост В.
Що ми маємо потім? На другий день ми маємо повністю розстріляний пустий блок-пост А, знайдену відеокамеру у лісі, кілька відеокамер у селі, які цілодобово спостерігали за цим постом. А вчора при мені пан Пивоваренко заявив бійцям, що пост вони покинули самовільно. Можливо, тому їх хотіли позбутися?


Тим не менше, полковнику Пивоваренку та 51-й бригаді ми будемо допомагати і далі.
Координували доїзд у Дачне та перетнулись там у бригаді ми з депутатами Єремєєвим, Івахівим, Мартиняком і ще якимось. Вони привезли 117 бронежилетів і спілкувались з військовими. Я запропонував Ігорю Єремєєву використати наших постачальників, якщо вони матимуть намір щось купувати для війська. Він погодився. І навіть вже помічник його віддзвонився із замовленням по кевларовим шоломам. Побачимо, що з того вийде...
Цікаво? Правда? Йдемо далі…


Дуже похвально, що в. о. комбрига полковник Пивоваренко почав із додаткових мір захисту основного табору. Але дуже насторожила ВИМОГА НАЧАЛЬСТВА ЗНИЩИТИ ДОКУМЕНТИ з усіма наказами по організації БЛОК-ПОСТА, ЩО БУВ РОЗСТРІЛЯНИЙ ПІД ВОЛНОВАХОЮ. Дякуючи справжнім Офіцерам та Солдатам ці дійсно таємні документи збережені у кількох екземплярах. Комбрига Яцківа та всю 51-у бригаду «злити» буде важко. Генералам все тісніше стає у їхніх мундирах, і їм вже хочеться розстібнути комірець…
Також є усі телеграми до командувача напрямку "Південь" з проханням роз`яснити способи застосування зброї у випадках, коли жінки кидаються на «броню», коли всередину блок-поста реально лізуть цивільні і т. д. і т. п. Панове! Ви буде голосно сміятись, коли прочитаєте відповіді командування!


Про побоїще під Волновахою. Йде розслідування. Але хочу сказати, що уся ця штовханина із місцевим населенням тривала дві доби!!! За постом дуже добре спостерігали. У нічному караулі стояло 12 чоловік! Усі вони були розстріляні снайперами майже одночасно в шию та голову. Бронежилетів на посту не мали лише дві людини. Інша справа, чому їх не всі одягнули. Дехто все-таки одягнув - у мене є куля, вийнята з одного "броника".
Полковник Яцків пояснював командуванню, що без застосування зброї цей пост неможливо такими силами встановити, просив дозволу встановити його в іншому місці. На це була заборона. Якби хтось поранив цивільну людину, прокурор Донецької області із задоволенням засудив би бійця. Я звертаюсь до СБУ та контррозвідки! Прошу вас дослідити роль воєнкома Волновахи, який координував дії місцевих та псевдомісцевих біля сумнозвісного блок-посту.


Про полковника Володимира Яцківа. Відвідали ми його вчора у госпіталі по дорозі із 51-ї бригади. Стан його стабільний. Інфаркту нема. Після цього настрій піднявся і у нас, і у нього. Він знає і вдчуває, що офіцери та солдати ЗА НЬОГО. Власне, так як і він ЗА НИХ завжди був.
Я розумію, що після НП в армії командир винен завжди. Але усі люди із здоровим глуздом вимагають визначити у чому саме? хто саме? винен. Важливо встановити ступінь вини усіх «участников движения».

Такий собі мій висновок, як приватної особи з маленького містечка, не військового- у командуванні Сухопутних військ та й і в Міноборони достатньо військових, які працюють на ФСБ. 
Бо занадто багато питань висне у повітрі:
- чому військкомати до мобілізації ставляться, як до заготівлі м`яса?
- чому мобілізовані займаються не тим, для чого їх призвали?
- навіщо 5000 недієвих бійців? Чому за ці гроші не зробили 500 боєздатних і оснащених, які, власне хочуть іти до війська?
- чому не узгоджуються дії батальйонів тероборони і військових? (Хлопці мусять це самі робити, але, як відомо, не завжди встигають. Остання смерть у 51-й бригаді після розстрілу санітарної машини тому свідчення.) Те саме стосується і злагодженості сухопутних та авіаторів.
- чому коментарі, які стосуються генералів, комбрига Яцківа, побоїща під Волновахою не йдуть в ефір? А ми для телеканалів накоментували вже багато.
- чи хтось не вірить, що Третій Майдан буде військовим?
Та багато ще тих питань………….

Хочу закінчити цей допис Великою Подякою хлопцям, які на фото, а також їхнім матерям та дружинам:
Ст. сержанту Віталію Когуту
Солдату гвардії Роману Нікітіну
Мол. сержанту Роману Петронюку 
Солдату гвардії Андрію Федуну.
Невелике коло осіб знає, за що ця подяка.

Ключові слова: 

Коментарі

дебіло-ідійото лугандоно-дамбасівске..моя б воля,24 години,і щоб одні на чємадани-вакзали паРаші,інші-на захід..потім працюють Гради...стрєлкових-гіркіних-безлєрів-здрилюків-чеченів-осетинів-дагів,збираєм відвалами бульдозерів і лопатами..вот так міла,і дажє очєнь:))

А значит они бравая нацик армия нового президента хочет еще мирного населения больше убить...это так мило....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.