Нових керівників комунальних закладів Рівненщини звільнятимуть за невиконання плану

У Рівненській обласній раді запроваджують нові підходи до управління комунальними установами.

На Рівненщині втілюють заходи, спрямовані на підвищення ефективності роботи комунальних підприємств. Про це 3 червня розповів голова обласної ради Михайло Кириллов.

Зі слів очільника краю, необхідність вжиття термінових заходів з реформування підходів до управління комунальними установами викликана їх критичним станом. Бездарний менеджмент, який є прямим наслідком корумпованої системи кадрових призначень, перетворив більшість комунальних установ області на збиткові організації.

- Коли ми взимку повертали від облдержадміністрації до ради делеговані повноваження з управління комунальними установами, ніхто навіть не уявляв масштаби проблеми, - розповідає Михайло Кириллов. – Упродовж декількох останніх років наші підприємства перетворилися в структури, які мільйонами проїдають бюджетні кошти, практично не розвиваються та ще й практикують стягнення з громадян незаконних благодійних внесків.

Голова обласної ради переконаний, що це є наслідком непрозорої та корумпованої кадрової політики, яку проводила адміністрація. Як розповіла начальник відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату Рівненської обласної ради Тетяна Кравчук, до спільної власності територіальних громад краю належить 104 комунальні заклади. 9 з них працюють з метою отримання прибутку. Реально ж дохід минулого року отримало лише 4.

Щоб вирішити проблему, за дорученням голови обласної ради Михайла Кириллова, було напрацьовано кардинально новий механізм відбору керівників для цих підприємств. Від попереднього він відрізняється абсолютною прозорістю, наявністю чітких важелів контролю та орієнтованістю на результат.

- На відміну від попередніх років, коли керівників підприємств невідомо за які заслуги одноосібно призначала облдержадміністрація, сьогодні ми практикуємо відкритий конкурс, - каже Тетяна Кравчук. – Людина, яка хоче очолити нашу комунальну установу, повинна бути не просто професіоналом, а має прийти з конкретним планом розвитку підприємства. Посаду отримає той, хто подасть найефективніші пропозиції. Однак, це лише частина нововведення. Адже, після підписання контракту, невиконання стратегічного плану розвитку є підставою для дострокового припинення повноважень керівника.

Голова обласної ради Михайло Кириллов також повідомив, що дане нововведення дозволить значно знизити прояви корупції в комунальних установах. З його слів, цьому сприятиме можливість дострокового розірвання договору з керівниками підприємств.

- Я думаю, кожен з нас стикався з примусовими благодійними внесками. Це абсолютно ненормальне явище, зважаючи на те, що з бюджету регулярно виділяються чималі кошти на утримання комунальних установ, - каже очільник краю. – Я дуже чітко попередив всіх керівників, що якщо в їхніх закладах не припиниться цей безлад, то відповідатимуть вони особисто. Також я хочу попросити мешканців області більш активно сприяти подоланню корупції. Запевняю, що жоден керівник закладу, в якому буде доведено факти зловживань, не затримається на своїй посаді.

Ключові слова: 

Коментарі

а внески "від фонаря" вони збирають, чи , напевно, щоб перекрити недостанє фінансування?

А можна поцікавитися хто призначений на таку посаду за результатами конкурсу?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.