Спецкомісія перевірить умови мобілізації рівнян в 51 бригаду

Нардеп- мажоритарник від Волині Євген Мельник відвідав 51-шу окрему механізовану бригаду, розміщену нині на Миколаївщині, де служать зокрема і мобілізовані рівняни. Він довідався про їх побут та службу та поділився подробицями з журналістами "Нововолинська ділового":

— Учора був у наших військовослужбовців з 51 ОМБ на Широколанівському полігоні. Разом із заступником голови Волинської ОДА, свободівцем Миколою Собуцьким передали 16 тонн продуктів, зібраних фермерами Волині. Мав змогу поспілкуватись і з командуванням бригади, і з хлопцями. Побачив умови, які є на полігоні, що їдять солдати.
Після передислокації облаштування побуту військовослужбовців іще триває. Найбільше скарг — на брак ємностей під питну воду, на військову форму, яка на багатьох зносилася до непридатного стану, на відсутність постільної білизни та предметів особистої гігієни (бритв, шампунів, зубних щіток та паст). 
Важливішою проблемою є відсутність засобів захисту та спецзасобів (тепловізори, прилади нічного бачення). Нарікають бійці й на невміння командирів віддавати тактичні накази; на відсутність бойової підготовки на рівненському полігоні; на постійний обман з боку командирів щодо місця передислокації.
Деякі банки (Приватбанк, Дельта банк, Альфа банк та інші) ігнорують закони, нараховують відсотки за кредити та вимагають їх сплачувати в повному обсязі. 

Зараз у бригаді працює спеціальна комісія, котра вивчає особові справи мобілізованих, проводить медогляди та в перспективі має провести розслідування обставин призову хлопців, які є хворими чи мають інші підстави, через які вони не підлягали мобілізації. Такі бійці будуть демобілізовані.
Попри всі негаразди, 366 бійців з 51-ої ОМБ добровільно вирішили лишитися на блокпостах у Донецькій області або за їхньою згодою були прикомандировані до інших бригад і несуть службу в гарячих точках Донбасу.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.