На розвиток гендерної політики у Рівному не виділяють коштів

Громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» сьогодні підбила попередні підсумки свого моніторингового дослідження.

На засіданні круглого столу зібрались представники влади, жіночих та правозахисних громадських організацій, депутати місцевих рад.

Впродовж січня-травня 2014 року за сприяння ГО «Центр політичних студій та аналітики» проходив проект «Функціонування обстеження місцевих органів влади щодо ефективності виконання гендерної політики». Всього в рамках проекту працювало 6 робочих груп, які охопили всю Україну.

- Нашим завдання було не навчити працювати органи місцевої влади в гендерній політиці, а дослідити той стан справ, який маємо на даний момент, зафіксувати його і надати пропозиції для того, аби державна машина в цьому питанні почала працювати, - інформує координатор проекту, керівник Рівненського представництва ГО «Центр політичних студій та аналітики» Володимир Зиль.

Оцінюючи поточну роботу органів влади Рівненщини, найкраще гендерну політику у області, на думку дослідників, реалізує Рівненська міська рада, найгірше – Дубенська міська рада.

- Аби кожне місто мало спеціаліста по даному питанню - потрібне додаткове фінансування, якого у нас немає. Тому проблема гендерної рівності у Рівному і надалі буде розглядатися лише формально, - розповідає голова постійної комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Рівненської обласної ради Віктор Ольховик.

Загалом місцеві органи влади мають низьку інституційну спроможність в реалізації гендерної політики. Депутатський корпус місцевих рад не розуміє необхідності впровадження гендерних програм та змішує дане питання із сексуальною орієнтацією та сексуальним вихованням.

- Місцеві органи влади, як і центральні, мають усвідомити важливість питання гендерної рівності не лише, як одну з вимог вступу до Євросоюзу, але й внутрішню базову необхідність для існування демократичного суспільства. Не можна керуватися вкоріненими суспільними стереотипами, і сприймати "гендер" як лайливе слово. Коли ми будемо мати спеціаліста, який відобразить усю глибину проблеми – тоді буде результат, - зазначає керівник проекту, заступник директора ГО "Центр політичних студій та аналітики" Ольга Будник.

У підсумку згідно із отриманими результатами ГО «Центр політичних студій та аналітики» представить інтерактивну карту усіх регіонів України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.