Журналіст з Рівного про війну в Слов’янську - смертельні жнива

Спецкореспондент каналу «1+1» Руслан Ярмолюк зараз працює в зоні АТО під Слов’янськом. У своєму Facebook виходець з Рівного ділиться найгострішими моментами війни на сході. Навіть у своє професійна свято він - у окопах поруч з українськими солдатами. Публікуємо для вас витяги з його фронтового щоденника.

 

Смертельні жнива! День інавгурації почався з обстрілів наших позицій! Тут у траншеях не має телевізора. Й пишні урочистості на Софіївській площі - ці герої не побачать. Вони побачать воду у бліндажах, поранених однополчан, біль у очах та несамовиту втому! А ще надію на якесь вольове рішення президента - тільки вперед. Усі чекають на команду - в бій!

7 червня, 9:20:

Увага тим хто їде з колег під Слов’янськ! Через зеленку рухаємось на максимальний швидкості й змійкою. Учора витиснули 170 км. При під"їзди до посту увечері гасимо світло, лишаємо тільки габарити. Опускаємо вікна. Броніки одягаємо одразу. А не так як ми лоханулись. Приїхали на пост. Броніки у багажнику!!! А тут обстріл. Одягались на землі однак треба було спочатку відкрити багажник під вогнем а кулі - сліпі літають над головами. Й головне не беріть цих дурноватих великих камер!!! Якось з оператором побачили як над зеленкою йде наш гелікоптер, вирішили підзняти. Бандуру на плече й ….мало не вср…сь. Гелікоптер списав нас й зайшов на атаку!!! Може бути й таке. З повітря велика камера на плечі схожа на ПЗРК!!! 

7 червня, 8:40:

Диверсійні групи бойовиків заходять в глиб Харківщини. Диверсанти працюють по тактиці УПА. Обережно по зеленці й дорогою через зеленку. Уважно під ноги. Якось вирішив сходити по маленькому кроків 15 у гущі й мало не зняв растяжку. Дві гранати. Ну й власне треба обережно навіть з своїми - усі на взводі. На під’їзді до одного з постів на передовій мало не вальнули свої з гранатомета. Пуста дорога й тут з"являється наше авто з тонованими вікнами, я готовий був після цього зубами знімати тонування. Тому виходимо з авто з піднятими руками, кричим, що преса й бажано щоб в руках якась була табличка з каналу, щоб можна було підняти до гори. Усе повільно без різких рухів. Й власне полями теж обережно треба їздити є міни. Почастішали мінування фугасами наших доріг! Сапери збиваються з ніг за 4 дні зняли дві закладки! Й саме головне звертайте увагу на сторонніх біля узбіччя. Це коректировщики вогню бойовиків. Намагались одного упіймати побіг в зеленку ми не ризикнули далеко заходити! удачі усім нам - працюємо на благо України разом з нашою армією, яка вміє воювати!!!

7 червня, 8:00:

Армійський маразм! Під Слов’янськом на передовій, хлопці не мають навіть де сховатися під час мінометних обстрілів терористів. Просили командування бетонних блоків хоча б з 20 штук. Один вартує 400 грн. Якби учора був той самий бетонний бліндаж не було б п’ять поранених від осколків. Вищі командири думали місяць й прислали піноблоки замість бетону.

Піноблоками ще не встигли обкластися а вони вже прострілені. Калаш пробиває піноблок він кришиться. Солдати матюкаються, за місяць, щодня один або два поранених а вони вищі чини, замість бетону привезли таке гівно. Тому запрошують генералів у Спарту на передову під ці піноблоки. Викинуті гроші на вітер й втрачені солдатські життя. А хто їх тут рахує. Київ он де - а тут забута рота! І вона воює професійно на відміну від ВИЩОГО КОМАНДУВАННЯ й наводить страх на бойовиків.

6 червня, 18:00

День журналіста під Слов’янськом! 5 поранених солдатів ВВ, два у важкому стані. При нас за 5 хвилин. Накрило мінометною міною. У Спарті на крайньому пості на передовій тепер є своя Мексика. Це вогнева точка. Чому Мексика, тому що далеко і тому що у дупі. Як і наші бійці на передовій. Оператор за мішками, так для самозаспокоєння. Не казав йому, коли сипляться осколки ці мішки до дупи. Але день журналіста й так попали та ще й про мішки б сказав би. Образився. Одним словом все як завжди. На Східному фронті без змін! На краще.

 

4 червня, 16:00

Тепер кілька слів про Беркут! Два епізоди а далі кожен додумує сам. Приїжджаємо ми якось на блокпост. На зовнішньому периметру кудою виїжджають автівки із Слов’янська стоять чуваки-беркутівці. Обвішані шикарними броніками, розгрузками, тактичними окулярами. Кричать стоять! Стоїмо, важно так підходить и починає втирати. Слухаємо. Кажу дядько іди …. поклич старшого з десантури. Не хоче нас пускати беркут, кичаться й бикує! Приходить старший - мій знайомий, так і так Міноборони наказало гнати наших журналістів в шию. Кажу «ок» ми привезли води та сигарет. И тут з зеленки з тилу де не стріляють ба-бах! з підствольного гранатомета по нашім позиціям. Ми на землю одягаю нашвидкуруч бронік, кричу оператору й водієві на землю! Беру камеру маленьку й починаю знімати. О! Диво! Солдати за зброю й у відповідь, а Беркуту як язиком злизало! Не має їх й не стріляють а валять наші ті, що з поганими броніками або без них, але це солдати, а ті пташки-беркутята.

Частина 2. Сьогодні усе перекрито. Бої біля Лиману. Їдемо полями, трохи очкуємо, бо зелень усюди ну і виїжджаємо на ще один блок-пост! И тут в дупі стає гаряче. Беркут за за кулемет і на нас. Зупиняємось. Виходжу з піднятими руками. Кричу свої. Тикаю посвідчення. Налякані хлопці з Беркуту. Підхожу. Авто стоїть прямо на лінії обстрілу. Усе нічого як би не якісь кренделя, які перебігають з зеленки в зеленку з рюкзаком в руках! Починаю просити Беркут, чуваки дайте машину поставимо за блоки та хв 15 пересидимо, бо зараз буде «валєво». И він сука, такий важний каже - ні їдьте звідси! Я не витримую, кричу, якщо зараз вальнуть з РПГ ми трупи, а він - ні хлопці валіть звідси! Ну ми помолились і гайда назад через зеленку, яка прострілюється. 170 км ми видавили й водій майстер, ще й змійкою їхав щоб не прицілились. Ось так ми живі й здорові -сьогодні. А там як Бог дасть!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.