Сьогодні у Рівному відзначають Трійцю

Сьогодні, 8 червня у Рівному відзначають свято Трійці. Згідно з християнськими уявленнями Трійця — це три обличчя Бога: Бог-Отець, Бог-Син, Бог-Дух Святий. Відтак, у цей день в рівненських храмах проходять святкові богослужіння.

Вважається, що християнське троїцьке свято встановлене в пам’ять зішестя Святого Духа на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови і ними говорили, переповідаючи священикам вчення Христа. А на місці зішестя був збудований перший християнський храм. З того часу Трійця вважається днем народження християнської церкви.

Свято Трійці вважають також і днем народження церкви, оскільки саме в цей день апостоли, сповнені Святим Духом, почали свою проповідь "про великі діла Божі". Згідно з Біблією, кожен апостол отримав за жеребом свій уділ і почав апостольське служіння.

Окрім того, Трійцю називають зеленим святом, яке пов’язане зі створенням світу. Християни вірять, що в цей день Бог створив Землю і засіяв її зеленню. Трійцю ще прийнято називати П’ятидесятницею (бо святкується на 50-ий день після Великодня). Напередодні цього дня українські будинки прикрашаються зеленню - традиційно вітами липи («маються», від слова «май»). 

Також свято Трійці символізує собою початок літа, день прославлення процвітаючої природи, найзеленіше свято у році. А за народними традиціями, на Трійцю проводилися дівочі гуляння та ворожіння на судженого. У цей день дівчата пускали по воді вінки.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.