Микола Кучерук зареєстрував законопроект щодо видобутку бурштину

Народний депутат України Микола Кучерук зареєстрував проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про надра щодо видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення»

Про це повідомляє прес-служба РОО ВО «Батьківщина».

В обґрунтуванні необхідності прийняття цього законопроекту зазначено, що його розроблення обумовлене необхідністю правового врегулювання видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення. На сьогодні законодавча база орієнтована виключно на промислове видобування корисних копалин, що вимагає значних коштів, дозволи на цю діяльність мають видаватися на основі всебічного аналізу і це займає тривалий час. Як наслідок видобування корисних копалин вимагає витрат значних коштів і під силу лише достатньо потужним підприємствам.

Водночас в Україні наявна велика кількість проявів корисних копалин, які економічно не вигідно розробляти промисловими методами. Це відноситься до залишків, виснажених після закінчення промислового видобування, а також від початку розсіяних та незначних проявів. Зокрема на сьогодні це стосується проявів бурштину, вугілля, розсіяних елементів, родовищ мінеральних вод, які можуть розроблятися фізичними особами та невеликими артілями для власних та місцевих потреб.

Необхідність вирішення цієї проблеми зумовлена тим, що в умовах фінансово-економічної кризи великого поширення набули незаконні роботи з видобування зазначених корисних копалин. Такі роботи проводяться без дотримання безпечних умов праці та вимог природоохоронного законодавства, що призводить до травмування та загибелі людей, варварського ставлення до природи та ландшафтів, втрат державного бюджету, а крім того сприяє росту "тіньового" сектору економіки та підтримує несприятливу криміногенну обстановку.

Вирішення зазначених проблем вимагає подальшого удосконалення законодавства про надра в частині видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення, запровадження ринкового механізму цивілізованого здійснення цієї діяльності.

Прийняття цього Закону дозволить законодавчо врегулювати видобування корисних копалин з проявів, що не мають промислового значення. Зокрема, запровадить спрощену та скорочену процедуру отримання відповідних дозволів, зменшить витрати підприємців для започаткування такої діяльності, що спрямує її у законне русло, збільшить надходження до Державного і місцевих бюджетів, поліпшить безпеку праці, забезпечить відновлення земель на відпрацьованих площах, створення нових робочих місць.

Ключові слова: 

Коментарі

Кучерук зареестрував законопроект про бурштинокопавчів .
Не вірте люди цьогму брехуну !
В нього розуму не вистачить таке написати ! А якщо хтось йому це написав . то тільки з вигодою для нього . Ви краще подивіться хто в нього в помічниках .
І все стане ясно про бурштин і закони !

Почитайте для початку для кращого розуміння проект законопроекту.

Микола рішив приватизувати, цей бізнес на Рівненсщені, в такий спосіб?,після відставки парламенту.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.