Військові у Рівному витратили три мільйони гривень на євроремонт штабу

Війна, ремонт і гроші. Це в Рівному. Добровольці та мобілізовані пішли на Схід, на АТО, а у штабі ОК "Північ" вільні кошти витрачають не на бронежилети та каски. Тут на 3 мільйони гривень роблять ремонти та встановлюють декоративні грати авторського кування на КПП.

Стукають молотки, робочі укладає блискучу металочерепицю. Територія огороджена бетонними блоками і смугастими стрічками. Цілком мирний і конструктивний пейзаж. І все б нічого, але це ремонт КПП оперативного командування "Північ". І ремонт не з дешевих. Військові облагороджують обличчя частини - контрольно-пропускний пункт. У той час, у державному бюджеті заморозили будівництво шкіл та садочків. А люди з стипендій і пенсій скидаються на бронежилети. Все це щоб врятувати ще одне життя на передовій.

Хтось грошима, а хтось продуктами і водою. Із Західної та Центральної України на Схід постійно відправляються машини за допомогою. Рівненські військові не приховують: солдатам на полігонах не вистачає самого необхідного.

- Солдатам потрібні матраци, каримати, спальники, питна, по можливості бронежилети та інші засоби захисту. Всього не вистачає, - розповів голова Рівненської облради Михайло Кириллов.

І тут же - справжній розрив шаблону. На одній з центральних вулиць Рівного військові затіяли євроремонт. Це обурило громаду.

- Я тут живу неподалік. Приблизно два роки тому військові робили ремонт КПП, замінювали шифер. Він ще світлий і відносно новий. Я чув, як жіночки кажуть в иромадському транспорті: мабуть, що нашим військовім нічим зайнятості на сході, - обурений громадський активіст Володимир Андрушенко.

- Ставлять грати з декоративної ковки, на вигляд явно не дешеві. На ці кошти можна було закупити якусь кількість бронежилетів и врятувати життя солдатів, - зауважив громадський активіст Роман Степанович.

Чи потрібен зараз такий благоустрій журналісти поцікавилися у Міноборони - відправили запит. Поки - відповіді немає. Відмовчується і командування частини. Віддуватися змушений місцевий фінансист.

- Було затверджено кошторис в обсязі в три мільйони гривень для формування оперативного командування "Північ", щоб ми виконували ці роботи і не тільки ці, - розповів начальник розрахунково-касового відділу оперативного командування "Північ" Роман Прищепа.

- Чому такі грати дорогі? Чому не простіші?

- Вони по-перше міцні. І красиві - безперечно. Думаємо і про естетичний вигляд цих речей.

Гроші витрачені. Ремонт - у розпалі. Військові спокійні: роботи схвалені документально - і погони не полетять. А все інше - переживуть. Правда, сержантам і солдатам неприємно увага журналістів. Від камери вони ховаються за рулоном утеплювача для даху.

Інна Білецька Микола Василюк,  "Подробиці", Телеканал "Інтер"

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.