Рівняни з особливими потребами просять толерантності

Не ображати, а допомогти.  Такого ставлення очікують організатори семінару «Правильна толерантність до людей з особливими потребами»,  який відбувся у Рівненській обласній науковій бібліотеці.

Число людей з особливими потребами на Рівненщині складає близько 13 тисяч. Вони  обмежені у можливостях сприймати, розуміти і розвиватися. Власні вимоги толерантності ініціатори семінару представили у брошурі «Етика спілкування з людьми-інвалідами».  Найбільше обурення висловлюють щодо сфери обслуговування людей-інвалідів органами державної влади.

- Люди не розуміють як з нами поводитись, тому відповідають агресивністю. Ми такі самі клієнти сфери обслуговування, як решта, - розповідає незряча поетеса, заступник голови молодіжної організації для людей з порушенням зору  «Генерація успішної дії» Вікторія Самчук. - найпершим недоліком сфери обслуговування є заповнення бланків, другим – жоден банкомат не є доступним ні для людини на візку, ні для слабозорої, тому що вони на підвищенні і не мають функції озвучення.

Найближчим часом представники громадських організацій «Генерація успішної дії»,  міського фізкультурно-спортивного клубу для інвалідів та рівненської обласної благодійної організації «Обличчям до істини» планують створити бібліотеку для людей з інвалідністю та  розробити проект облаштування Рівнеради для доступу людей з особливими потребами.

Вікторія Панчук, Тетяна Шершун

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.