Оnline-трансляція сесії Рівненської облради

Сьогодні, 13 червня,  об 11:00 розпочинається сесія обласної ради. На засіданні депутати планують розглянути понад 100 питань, зокрема, можливо, оберуть голову найважливішої, бюджетної комісії. Передуватиме сесії пікет обурених мешканців рівненського гуртожитку на вулиці Відінській, 10. Тут ви можете переглянути он-лайн трансляцію сесії.

13:55

Якщо депутати Верховної Ради не приймуть закон про легалізацію видобутку бурштину до початку літніх канікул, то отримають комплексний пікет під своїми стінами. Депутати Рівненської обласної ради голові провести сесію прямо в Києві, а до них приєднаються тисячі бурштинокопачів з районів Рівненщини. 

13:42

Щирук про бойовиків Продіуса - я тоді ще не працював начальником. Коли вийшов на роботу побачив справа про розслідування подій 9 травня - у жахливому стані. 9 міліціонерів за це отримали дисциплінарні стягнення. Каже головного фігуранта справи відпустив суд під заставу. Ходить він з браслетом по Коростишеві на Житомирщині. А селяни на Рівненщині не хочуть давати показати по справі 9 травня. Отак от, нема правоохоронців, не вірить їм ніхто.

13:40

Микола Щирук геть спотів, коли розказував як вони борються незаконним видобутком бурштину. Результат - бурштин стали копати всім селом, а міліціонерів просто не пускають. Порушена кримінальна справа, будуть тягати по судах голову сільради. Про бойовиків Продіуса Щирук мовчить....

13:33

Начальник обласної міліції Микола Щерук звітує про боротьбу з незаконним видобутком бурштину. Каже, що бурштин став став народним промислом. Тому його треба легалізовувати. Тим час обіцяє змінити всіх начальків міліції в північних районах.

 

13:10

На сесії депутати облради хотіли обрати головою бюджетної комісії колишнього першого заступника голови обласної ради Михайла Кривка.  Депутатам запропонували перевести Кривка з комісії з питань молоді та спорту в комісію з питань бюджету і фінансів. Окрамим пунктом вони їм запропонували обрати Михайла Кривка головою бюджетної комісії.  Голова обласної ради Михайло Кириллов зауважив, що інших кандидатур запропоновано не було.

Людина, яка хоче займати таку відповідальну посаду має володіти хорошим здоровям, а що ми маємо. Під час революції у Кривка вже були проблеми зі здоровям. Він пішов на лікарняний і не хотів скликати сесію облради, - зауважив депутат Сергій Штурхецький.

Пропозицію обрання Кривка різко засудив і депутат Віктор Кривун:

- Ця людина ховалася від громади в часи революції. Коли люди вимагали він нього зібрати сесію обласної ради. А тепер ви хочете обрати регіонала керувати обласним бюджетом? Тоді краще обрати керівником комісії Олесю Ткачук, яка має досвід керівництва банківським установами.

Натомість Олеся Ткачук була здивована такою пропозицією:

- Зараз я працюю як безпартійний депутат. Раніше керувала відділеннями декількох банків. Маю економічну освіту. В бюджетній комісії я працюю секретарем. В разі обрання мене головою комісії, обіцяю зробити її роботу ще більш конструктивною.

Керівник регіоналів Василь Берташ натомість попросив перерву, щоб обговорити кандидатури.

Після перерви кандидатуру Олесі Ткачук підтримали лише 19 депутатів, за кандидатуру Кривка проголосували лише 35 депутатів.

Таким чином депутати не змогли обрати голову постійної  комісії з питань бюджету та фінансів. 

12:40

Депутати Рівненської облради вимагають від Міністерства юстиції скасувати реєстрацію КПУ. Депутати переконані, що комуністи підтримують сепаратистів. Це рішення депутати прийняли на вимогу активістів громадських організацій. 

12:10 

Колишньому голові ОДА та керівнику "регіоналів" в обласній раді Василю Берташу на сесії обласної ради кричать "Ганьба" та "Геть, брехун".

Пан Берташ змушений був покинути трибуну. Він хотів виступити під час розгляду питання про звернення до керівництва держави від громадських організацій з вимогою проведення люстрації та проти корупції в нових призначеннях влади. Мовляв, депутати згадали його прізвище. 

Тим часом активісти вимагають від обласних депутатів звернутися до Міністерства юстиції з вимогою скасувати реєстрацію Комуністичної партії України, яка підтримує сепаратистів.

Депутати зараз хочуть взяти перерву та підготувати тест рішення ради зверення. 

12:05

Депутати нарешті затвердили порядок денний. Попереду більш ніж 100 питань.

12:00

На майдані Просвіти, 1, під стінами обласної ради, триває  акція протесту  "Ми не хочемо жити на вулиці". Учасники протестують проти виселення мешканців гуртожитку на вулиці Відінська, 10.  Родини, які можуть виселити не мають змоги отримати інше, альтернативне житло.

Також сесію обласної ради пікетують мешканці північних районів області. Які вимагають легалізації видобутку бурштину.

Крім того на сесію прийшли представники «Правого сектору», які вимагають люстрації влади та проти корупційних призначень. Націоналісти вимагають, щоб депутати підтримали відповідну заяву.  

11:10 

У структурі обласної ради знову зміни. Так депутатську групу «Європейський вибір» очолив екс-губернатор Василь Берташ, групу «Рівненщина» - Юрій Сосюк, а новостворену групу «Розвиток громад» очолив виходець з «Батьківщини» Богдан Файфура. Про це на початку сесії повідомив голова обласної ради Михайло Кириллов.

9:30

З 10 до 11 години на майдані Просвіти, 1, під стінами обласної ради, відбудеться акція "Ми не хочемо жити на вулиці". Учасники протестуватимуть проти виселення мешканців гуртожитку на вулиці Відінська, 10.  Родини, які можуть виселити не мають змоги отримати інше, альтернативне житло.

9:00

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов про сьогоднішню сесію: 

- На розгляд депутатів буде винесено понад сто важливих для Рівненщини питань. Частина з них стосується укладання контрактів з керівниками комунальних підприємств. Також розглядатимуть внесення змін до обласного бюджету та питання щодо ліквідації Комісії з питань розвитку підприємництва та інвестицій, оскільки члени останньої за пів року не провели жодного засідання. Дискусія обіцяє бути гарячою, тому особисто запрошую журналістів та представників громадськості проконтролювати прозорість голосування. З приводу спроби окремих обранців винести на розгляд сесії питання надання ліцензій на екологічну розвідку з можливістю промислового видобутку бурштину для семи приватних структур моя позиція залишається незмінною. Вчора на засіданні Президії я зняв ці питання з порядку денного, оскільки їх розгляд суперечить всьому, що декларувала обласна рада протягом останнього місяця. Переконаний, що вирішення цієї проблеми можливе лише шляхом узаконення видобутку бурштину на законодавчому рівні з обов'язковим врахуванням інтересів місцевих громад. Тільки так та не інакше.

8:40 Костопільська гібридна війна за обласний бюджет Рівненщини

 

Більшість громадян були переконані, що обласний бюджет розподіляють у Рівному. Адже тут засідає обласна рада. Однак впливом на обласну скарбницю славиться сусідній райцентр – Костопіль. Найвпливовіші вихідці з цього міста ведуть непроголошену війну, використовуючи підкилимні ігри, бізнес та медіаресурси. Головна ціль маневрів – посада голови бюджетної комісії Рівненської обласної ради.  Його обиратимуть на сесії.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.