Скандальні депутати Рівнеради стали "ворогами преси"

Через неодноразові порушення прав журналістів та незнання вітчизняного законодавства низка депутатів Рівнеради стала "ворогами преси". Саме так вирішили назвати місцеві журналісти депутатів-членів бюджетної комісії Рівненської міської ради. До рейтингу потрапили одразу три голови бюджетної комісії - два колишніх та один діючий. Вони разом з колегами вже не вперше намагаються виганяти журналістів з своїх засідань. Вчорашній інцидент з журналістом "Четвертої влади" став для медійної спільноти останньою краплею. Тому вони вирішили розпочати кампанію з громадського осуду депутатів.

Новообраний голова депутатської комісії міської ради з питань бюджету і фінансів Віталій Першогуба (група “Рівне Європейське”) на власний розсуд трактує Закони України, що регламентують журналістську діяльність. Він вирішив, що журналісти, а відтак і громада міста, не мають права знати, як міська рада розпоряджається земельними ділянками, бо, мовляв, “це персональні дані”. 

Коли комісія перейшла до розгляду низки проектів рішень про продаж земельних ділянок, голова комісії Віталій Першогуба попросив журналіста “Четвертої влади” покинути залу, оскільки, за його словами, “за розголошення персональних даних існує відповідальність”.

Зауваження журналіста про те, що за перешкоджання роботі журналіста та приховування суспільно важливої інформації, якою, за законом, є інформація про розпорядження коштами, майном (землею) громади, тощо, також передбачено відповідальність, сприйняв мало не як погрозу. Жодні посилання журналіста на Закони України, що регламентують діяльність ЗМІ, до уваги не було взято. Тим паче, що під час розгляду подібних питань на сесіях Рівнеради ЗМІ не видаляють із зали. 

“Єдиноцентрист” Сергій Паладійчук аргументував необхідність розгляду без присутності журналіста тим, що, мовляв, напишете, як голосували депутати, а тоді до них можуть бути претензії, та й підприємці можуть нарікати, що   оприлюднено їх прізвища...

Мало того, коли журналіст почала наполегливо апелювати до законів, панове депутати вирішили поцікавитися посвідченням журналіста та реєстрацією «Четвертої влади». Особливо настирливим був голова депутатської групи “Рівне Європейське”, за якою закріпилася назва “садоводів”, Юрій Запорожець.

Йому не сподобалося посвідчення журналіста, й він став вимагати, повідомити йому, чи зареєстровано видання, де, ким і як, а також надати йому деякі документи про реєстрацію. Пр цьому жоден із членів комісії - депутатів демократичних і європейськи спрямованих фракцій і груп (принаймні так вони себе позиціонують) - не заперечили колезі й не нагадали, що його вимоги неправомірні.

Як і не заперечили проти того, щоб журналіста виставили за двері. На той момент на засіданні були присутні, окрім Віталія Першогуби, депутати Юрій Запорожець, Сергій Паладійчук, Олег Карпяк (ВО “Свобода”), Андрій Філін (позафракційний), Едуард Галайчук (ВО “Батьківщина”). Саме останній, єдиний із присутніх, наче виправдовуючись за поведінку колег, нагадав журналістові, що він, будучи головою цієї комісії, забезпечив прозорість її роботи. Дійсно, колись Едуард Галайчук також намагався, мотивуючи “персональними даними”, виставити представників ЗМІ із засідання.

Коментарі

ЗВИЧАЙНО, ЇХНЄ МІСЦЕ НА СХОДІ УКРАЇНИ. ЦЕ ВОНИ МАЮТЬ СТАТИ ЖИВИМ КОРДОНОМ МІЖ УКРАЇНЦЯМИ ТА СЕПАРАТИСТАМИ, ЯКИХ "ОБРАНІ" ВИРОСТИЛИ

можна поцікавитись хто надрукував цей матеріал.чи знову анонім.Кривошеев дає інформацію.Чисто репортаж для спасіння мундиру преси.А якщо я не згідний щоб розголошували про мене і мій бізнес.Був на бюджетній комісії мене задавали питання про мії бізнес та мої плани.А потім появиться анонімний репортаж та, ще неправдивий.Чи може Олексій я не правий надай відповідь.Бо в репортажі 4 влади трохі інший сюжет та коментарі.

Шановні Рівняни, подивіться, кого Ви обрали!!! На "обличчі" кожного із них написано "Дай-хабара"!!! Кожен із них за свою депутатську каденцію "напрацював вже не на один термін ув"язнення. Цим моральним "мерзо*никам місце не у сесійній ошатній залі, а у самій гіршій буцегарні України. А краще взагалі їх відрядити на укріплення державного кордону як живий депутатський щит, якому і бронежилета непотрібно, їх зажерливі "фейси" не один ПЗРК не проб"є

той,той папандопуло...побачите,як він свої погляди з європейських на інші змінить,при зміні влади..ще той камсюк мєнтовський..а.нині ще і хвастається скільки бабла косить..жиди кажуть:*Завжди так не буває*,мусарок запор..

А це випадково не той самий Запорожець "садовод", який блокує звичайним рівнянам зміну цільового призначення землі, яка належить їм на праві власності? Це ж треба за таких голосувати?!! Воно однією рукою голосує за виділення собі на халяву міської землі, а іншою позбавляє права рівнян змінити цільове призначення ділянки під забудову... Що, жаба давить, скотино?

Запорожець, Паладійчук - наступні за Сорокою та Берташем кандидати на "червоного півня".
Ця ср.нь взимку прямо сцяла по колінах від страху і навперебій бігала до Народного Дому домовлятися будь з ким (кого виловлять на коридорі) за свою безпеку. А тепер, бач-но, голову підняла мерзота...
П.здєц вам, касатікі! І вишиванки не допоможуть! Відповісте за все!

мусорок з поламаним носом,Югік Запор,попутав кабінети мусарки з кабінетами міської ради...і,хто ще буде голосувати за цих *царьків*?

Роздрукувати и по всих стовпах в Ривному

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.