Майже тисячу несправних газових приладів виявили фахівці «Рівнегазу»

З початку року спеціалісти ПАТ «Рівнегаз» перевірили стан газового обладнання у понад 76 тисяч абонентів Рівненщини. В ході планового технічного обстеження (ПТО) було виявлено 2 тисячі 270  порушень, з яких майже 50 відсотків –  це несправність газового обладнання та приладів. 

Одним із поширених порушень є встановлення в приміщеннях електровитяжок та димохідних газових колонок чи котлів. Таке небезпечне сусідство є смертельно небезпечним, оскільки воно створює процес зворотної тяги. Тобто продукти згоряння, які утворюються внаслідок роботи газового котла або колонки, не поступають у димохід, а внаслідок роботи вентилятора відбувається їх викид у приміщення, що призводить до отруєння людей чадним газом.  Виявивши порушення в роботі газових приладів, фахівці ПАТ «Рівнегаз» в деяких випадках вимушені відключати газ споживачу, аби не допустити виникнення нещасних випадків. 

Про проведення планового обстеження газових приладів абонентів інформують заздалегідь. На сьогодні газовики з приємністю відзначають, що більшість споживачів усвідомлюють необхідність таких профілактичних заходів і самі зацікавлені у тому, щоб фахівці обстежили стан їхнього газового обладнання. Та, на жаль, ще трапляються випадки, що  мешканці не допускають газовиків у свої помешкання, наражаючи цим на небезпеку себе і своїх сусідів. Так, з початку року  342 абоненти відмовились відпроведення ПТО.

- Хочу наголосити, що ПТО необхідне, в першу чергу, власникам помешкань, адже основна його мета – убезпечити людей. Споживачам необхідно усвідомити, що газовики приходять до помешкань не задля галочки, а для того, щоб не допустити виникнення нещасних випадків, - пояснює головний інженер ПАТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа. - Тому дізнавшись про те, що в будинку проводили ПТО, а вас не було вдома, зверніться в газову службу та домовтесь про візит газовиків. Наголошу, що ПТО, незалежно від типу газового обладнання, проводиться безкоштовно.

Періодичність проведення ПТО регулюється Правилами безпеки систем газопостачання і залежить від типу газового приладу. Квартири та будинки, в яких працюють лише газові плити, підлягають до перевірки 1 раз на 3  роки. В помешканнях, де працює більше газових приладів (колонки, котли, печі та конвектори), 1 раз на рік обов’язково перевіряють стан вентиляційних та димових каналів, а також наявність витоків газу. Про це повідомляє прес-служба "Рівнегазу".

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.