Рівненські активісти шукають винних у проведенні "Фестивалю вина і сиру"

Фестиваль "Сиру і вина", який відбувся у центрі Рівного 8 червня обурив ряд громадських організацій. Активісти вважають його проведення у центрі міста прямою рекламою алкоголю та порушенням закону про заборону розпиття спиртних напоїв у публічних місцях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівняни фестивалили з сиром та вином

Напередодні проведення фестивалю більше десяти громадських організацій, представники церков звернулись до міського голови Рівного Володимира Хомка та депутатів Рівнеради, з проханням забезпечити дотримання положення про проведення масових заходів, яке затверджене Рівненським міськвиконкомом.

Відповідно до документу, існує заборона на рекламу, продаж, дегустацію алкогольних напоїв під час масових заходів на території Рівного. Окрім того, українське законодавство не дозволяє розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Рівнян запитають чи хочуть вони фестивалити з сиром та вином

Проте відповіді від міського голови та депутатів активісти не отримали. Натомість, як розповідають активісти, відбулась масштабна рекламна акція винного супермаркету у центрі Рівного за участю дітей, яких приваблювали дитячими заходами та за участі молоді, якій, як і дорослим безкоштовно наливали вино з поставлених на вулиці наметів.

- Під час самого фестивалю ми вирішили донести альтернативну думку і розповісти рівнянам, що не можна розпивати алкогольні напої у публічних місцях, де багато дітей та молоді. На фестивалі також були проведені конкурси, де розігрувався алкоголь. Шкода, що мер міста також взяв у цьому участь, - розповів координатор рівненського обласного відділення ВГР "Твереза Україна" Сергій Одарченко.

Отець Віталій вважає, що проведення фестивалю у такому форматі, як він був проведений – це неприпустимо.

- У нас, на жаль, немає розуміння того, що народ стоїть перед великою катастрофою. Алкоголь став доступний для всіх через рекламу та споживання спиртних напоїв у публічних місцях. Ми маємо на перше місце поставити духовні цінності. Ми не можемо людям заборонити вживати алкоголь, але ми проти того, щоб його вживали у громадських місцях і залучали до цього дітей і молодь. Варто заборонити агресивну рекламу і доступність алкоголю. Нехай вживають вдома або в ресторанах, якщо хочуть, але не залучають всі можливі піар-технології та не пропагують алкоголь, - розповів отець Віталій.

Як розповідають активісти, були допущені при погодженні та проведенні заходу такі порушення чинного законодавства:

  1. п.8 Положення про проведення масових заходів у м. Рівному. «Погодження масових заходів не надається за таких умов: -якщо проведення масових заходів спрямоване на рекламу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива або торгових марок з публічним споживанням ( дегустацією тощо) або без такого, за винятком місцевого виробника пива»
  2. ст. 178 Кодекс України про адміністративні правопорушення. « Розпивання пива 9крім безалкогольних), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках..тягне за собою попередження або накладання штрафу від одного до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.»
  3. ст.22 ЗУ про рекламу. «Частина 2. Реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється: засобами зовнішньої реклами».
  4. стаття 15-2 Закон України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виборів. «На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів».

Також координатор ВГР "Твереза Україна" Сергій Одарченко звернувся до прокурора міста Рівне із проханням встановити і притягнути до відповідальності винних у порушенні антиалкогольного законодавства.

Коментарі

Такі заходи повинні проводитись без доступу дітей та молоді на закритих територіях, як це відбувається, наприклад, у Мюнхені. Шкода, що не подали надані нами фото порушень. Добре, хоч не додумалися ще проводити фестиваль "кави і цигарки" чи "сала і горілки". До непоганої ідеї фестивалю причіплюють рекламу алкогольного наркотику і... в результаті - вживаємо алкоголю нарівні, подекуди більше за росіян. Добре хоч з забороною реклами тютюну більш менш нормальні закони прийняли. Наслідки вживання алкоголю - причина смертності №1 в Україні. У нас біда з алкоголем. На нашу Батьківщину ворог напав. Ау. Потрібно на час агресії взагалі сухий закон вводити. На Майдані у Києві це розуміли.

на мій погляд такі фестивалі це пропаганда не пьянства , а пропоганда культури відпочинку, коли ми навчимося , що на святі доить випити 2-3 бокади вина , а не літр горілки, ми станемо іншою. нацією, і Україна буде пишатися своїми людьмит

Можна подумати, що від того шо заборонять вживання алкоголю, поменшає алкашів. Ніколи. Я була на аналогічному заході у Львові (випадково потрапила), то дуже задоволена. Люди там не пили відрами, а куштали, навіть смакували гарне вино, вибал собіму я. Зрештою, треба знати смак гарного вина, аби не пити всяку магазинну бурду. Чи не так?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.