На Рівненщині повернуто на понад 21 мільйон гривень вкрадених земель

Органами прокуратури Рівненської області з початку 2014 року активізовано роботу з питань захисту інтересів держави у сфері земельних правовідносин.

Зокрема, за результатами розгляду прокурорських подань та за рішеннями судів реально повернуто 776 га незаконно вибутих земель вартістю понад 21 млн. грн. Також в позасудовому та судовому порядках попереджено незаконне вибуття з державної та комунальної власності земель загальною вартістю понад 14 млн. грн. 

Про це повідомила начальник відділу захисту інтересів громадян  і держави у сфері земельних відносин прокуратури області Ольга Матвійчук.

За наслідками проведених перевірок на цьому напрямі прокурорами розпочато 6 кримінальних проваджень, скасовано низку незаконних актів органів місцевого самоврядування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 58  посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування, з яких 40 – органів державного контролю.

Для прикладу, прокурорською перевіркою встановлено, що рішенням однієї із сільських рад Дубровицького району в порушення вимог ст. ст.141, 149 Земельного кодексу України вилучено з державної власності 2 га землі, які знаходилися у користуванні державного закладу охорони здоров’я, та передано їх до земель запасу житлової та громадської забудови сільської ради. 

– З метою   захисту земель від неправомірних посягань прокуратурою внесено подання у сільську раду з вимогою усунути вказані порушення та скасувати незаконне рішення. Документ прокурорського реагування розглянуто і задоволено: земельну ділянку вартістю  404 тис. грн. повернуто у власність держави, до дисциплінарної відповідальності притягнуто винну посадову особу органу місцевого самоврядування, - розповіла Ольга Матвійчук.

Коментарі

Та в місті Радивилові чомусь взагалі не проводяться перевірки.......
Міський голова Карапетян М.А. в центрі міста прибрав до одного га земельної ділянки з 2000року,де проводить скриту господарську діяльність та приховує від держави десятки мільйонів гривень чистого доходу.Даного злочинця кришує прокурор району Грицишин М.С. та хапуги з обласної прокуратури.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.