На Рівненщині - жорсткий режим економії газу

Питання споживання газу на контролі обласної адміністрації. Відповідно до доручення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, облдержадміністрація переходить на план функціонування енергетичної галузі, в якому враховано припинення постачання російського газу в Україну.

За словами заступника очільника області Тараса Пустовіта, в регіоні уже впроваджуються заходи, спрямовані на зниження використання імпортного газу. Так, минулого року його економія становили 11 відсотків, а цьогоріч потрібно зекономити ще на 10 відсотків. Наразі особливо актуальним є питання переобладнання котелень та перехід на альтернативні джерела енергії.

Окрім того, адміністрацією щотижня здійснюється моніторинг стану споживання природного газу серед різних категорій споживачів.

Так, прогнозоване  споживання природного газу бюджетною сферою області у 2014 році складе біля 15,9 млн. м3, а фактичне - у 2013 році становило 18,1 млн. м3. Таким чином, скорочення споживання газу буде становити 12,1 відсотка.

Крім того, котельні всіх новозбудованих закладів соціальної інфраструктури Рівненщини комплектуються енергоефективними системами спалювання «ОKO-THERM» (Німеччина), які виробляються місцевим підприємством ТзОВ «Газотрон-Влатава» (Європатент ЕР 0575470 - гарантія на топку котлоагрегату - 15 років, а на електропривода та прилади 6 років) та працюють в автоматичному режимі на відходах деревини, біомасі, торфі тощо.

За останні роки встановлено 50 таких котлоагрегатів, що дало можливість економити 1,6 млн. м3 природного газу на рік.

З метою економії та оптимізації витрат бюджетних коштів щорічно встановлюються ліміти споживання теплової і електричної енергії, природного газу, води та інших видів паливно-енергетичних ресурсів в установах і організаціях, що фінансуються з місцевих бюджетів.

Крім того, 18 червня обласною адміністрацією затверджено графік переведення Рівненської області на резервні види палива впродовж опалювального періоду 2014-2015 років з добовим обсягом вивільнення природного газу 23,2 тис. м3.

Питання скорочення споживання природного газу знаходиться на постійному контролі ОДА. Про це повідомили у прес-службі установи.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.