На Рівненщині директору школи висловили недовіру

18 червня в с. Грядки, Дубенського району відбувся звіт директора школи Тетяни Іванівни Тимощук перед представниками батьківства, працівниками школи та громадськістю. Після звіту відбулось таємне голосування, за яким учасники засідання, які мають право голосу, відповідно до «Положення про порядок звітування керівників дошкільних та загальноосвітніх закладів Дубенського району про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю» вирішили долю перебування директора на своїй посаді.

Як повідомив голова Дубенської районної ради Олександр Дехтярчук, проведення таких звітів відповідає викликам часу, адже громада отримує можливість впливати на роботу освітньої установи.

Першого квітня 2014 року президія Дубенської районної ради прийняла «Положення про порядок звітування керівників дошкільних та загальноосвітніх закладів Дубенського району про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю» згідно Наказу Міністерства науки і освіти України від 23 березня 2005 року «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Відповідно до ухваленого положення керівник навчального закладу щороку має звітуватись про свою діяльність перед педагогічним колективом, представниками батьківства та сільським (селищним) головою як представником громади на загальних зборах в період з 1 червня по 1 серпня. У разі необхідності звіт керівника може проходити і в інші терміни, за ініціативи органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

В підсумку звітування проводиться таємне голосування, в якому беруть участь члени педагогічного колективу, делеговані з кожного класу представники батьківського колективу та сільський (селищний) голова. Якщо керівник не отримає більше половини схвальних голосів зборів, ними готується клопотання перед відділом освіти райдержадміністрації про невідповідність керівника займаній посаді. З початку червня відбулись звіти директорів закладів освіти таких сіл: Варковичі, Стовпець, Бортниця, Княгинин, Дитиничі, Майдан, Птича, Тростянець, Мирогоща, Соснівка, Тараканів, Мокре та Верба. В цих селах діяльність директорів за результатами таємного голосування визнана задовільною, у переважній більшості одноголосно.

Послухати звіт Тетяни Іванівни Тимощук приїхав голова Дубенської райради Олександр Дехтярчук, голова Дубенської райдержадміністрації Руслан Сивий та начальник відділу освіти райдержадміністрації Галина Вознюк, яка повідомила, що підтримає рішення присутніх делегатів та членів батьківського і вчительського колективів стосовно продовження перебування на посаді діючого директора чи його звільнення.

На початку зібрання було обрано голову, секретаря та лічильну комісію зборів. Директор школи Тетяна Іванівна Тимощук зачитала звіт про свою діяльність за 2013 рік. Було розказано про досягнення школи та рутинну роботу, проблеми та допомогу спонсорів. Директор також похизувалась творчими досягненнями вихованців школи. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Галина Вознюк, користуючись статистичними даними, розповіла про становище школи на рівні району. Так школа входить в трійку кращих шкіл за досягненнями учнів в олімпіадах та займає 7 з 10 місць за досягненнями учнів у МАН.

Учасники зібрання обговорили проблемні ситуації та озвучили ряд питань до директора школи. Було помітно, що батьків не задовольняє діючий директор, вони наводили приклади порушення демократичності і прозорості у прийнятті рішень Тетяною Іванівною. Висловивши сумнів у педагогічних знаннях директора, ще раніше батьки ініціювали перевірку відповідності її знань  присвоєній категорії. Було повідомлено, що директор, не порадившись з батьками учнів, використала зароблені кошти дітьми, які працювали на посадці, закупивши меблі в учительську.

Батьки жалілись також на те, що Тетяна Іванівна дала вказівку не відкривати школу в неділю, 15 червня, тоді там мало відбутись зібрання батьків. Деякі з батьків повідомили про погрози із сторони директора не видати атестат їхнім дітям, або ж зіпсувати його в разі відвідування ними зібрання батьків, яке відбулось 15 червня.

Після того як всі бажаючі висловились, розпочалось таємне голосування. Право голосу мали 39 учасників зборів: 22 працівники школи, 8 членів батьківського комітету та 8 делегатів від батьків з кожного класу та сільський голова як представник громадськості. На зборах був відсутній лише один член батьківського комітету. Відтак в підсумку голосування незадовільно роботу директора оцінили 23 людини, задовільно – 15. Протокол зборів буде спрямовано до районного відділу освіти, де буде прийняте рішення щодо перебування директора школи на своїй посаді.

Про це повідомляє прес-служба Дубенської районної ради

  

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.