Як відзначатимуть 363-ю річницю битви під Берестечком

Цьогоріч заходи із вшанування пам’яті загиблих українських селян і козаків на полі Берестецької битви проводитимуться виключно як поминальні. 

Як повідомив заступник голови Рівненської обласної держадміністрації Олександр Савчук, під час них вшановуватимуть пам’ять тих, ціною чийого життя було збережено козацьке військо, забезпечено наступні перемоги козацтва у боротьбі за волю України.

Так, 22 червня на Рівненщині із вшанування пам`яті героїв битви під Берестечком та з нагоди 100-річчя від дня освячення головного храму обителі - Свято-Георгіївського собору в Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах (с.Пляшева Радивилівський район) відбудуться поминальні заходи. Божественну літургію та Вселенську панахиду очолить Святійший Патріарх Київського і всієї Руси-України Філарет.

Також заплановано проведення урочистої ходи від козацького майдану до пам’ятника козакам та українським селянам з покладанням квітів.

На сцені звучатиме духовна музика у виконанні архирейського хору «Знамення» Рівненської єпархії УПЦ КП, народного аматорського хору Млинівського районного  центру культури і дозвілля, народного аматорського хору Радивилівського районного будинку культури.

До Пляшевої вже виїхали козаки «Рівненської Січі Війська Запорізького».
 
Програма заходів, приурочених 363-ій річниці битви під Берестечком
 
20 червня
 
9.00 -12 00 год. Богослужіння у Свято - Георгіївському соборі
(місце проведення: Національний історико-меморіальний  заповідник «Поле Берестецької битви»).

21 червня
 
11.00 -15.00 год. науково-практична конференція  присвячена 100-річчю створення національного духовно-меморіального комплексу«Козацькі могили». Тема конференції «Свято - Георгіївський собор на «Козацьких могилах»: 100 років на варті духовності та пам’яті українського народу».
(місце проведення: м.Рівне Свято-Покровський кафедральний собор)
 
22 червня
 
9.00-12.00 год. У Свято-Георгіївському соборі (с.Пляшева Радивилівського району, Національний історико-меморіальний  заповідник «Поле Берестецької битви») відбудеться Божественна літургія та Вселенська панахида за участю Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, керуючого Рівненською єпархією Української Православної Церкви-Київського Патріархату архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та духовенства Рівненської єпархії УПЦ- КП та сусідніх областей та керівників Рівненщини.

12. 00 год. Урочиста хода від козацького майдану до пам’ятника козакам та українським селянам.

12.20 год. Під мелодію пісні на слова Т.Шевченка «Ой, чого ти почорніло, зеленеє поле» у виконанні народного аматорського хору Радивилівського районного будинку культури учасники ходи покладають квіти до пам’ятника.

13.00-14.00 год. На сцені звучить духовна музика у виконанні архирейськогохору «Знамення» Рівненської єпархії Української Православної Церкви-Київського Патріархату (регенти: Володимир та Наталія Іванники); народного аматорського хору Млинівського районного  центру культури і дозвілля (керівник - Сергій Гавриленко); народного аматорського хору Радивилівського районного будинку культури (керівник - Ярослав Жолнович).

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.