Свято -Георгіївський собор на «Козацьких могилах» відзначив 100-річчя

Науково-практична конференція, присвячена 100-річчю створення національного духовно-меморіального комплексу «Козацькі могили»: «Свято-Георгіївський собор на «Козацьких могилах»: 100 років духовності та пам’яті українського народу» відбулася у Рівному.

Як повідомили у прес-службі Рівненської облради, проходила вона у Свято-Покровському кафедральному соборі. Розпочалась конференція з молитви. Потому до учасників наукового заходу з вітальними словами звернулися архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк та директор Національно історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької Битви» Леонід Галабуз.

- У кожного народу є пам’ятки, значення яких воістину безцінне. Таким святим для кожного українця місцем є Свято-Георгіївський храм, – сказав у вітальному слові заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк. Адже Козацькі могили, наче дзвін, завжди кликали нові покоління українців до боротьби за власну незалежність. І в цьому їх неоціненна сила. Сьогодні ситуація є такою ж: нам, українцям, треба боронити нашу державу, боронити її незалежність від іноземного загарбника.

Степан Павлюк виголосив упевненість, що своїми науковими напрацюваннями, учасники конференції, допоможуть усім бажаючим, у тому числі гостям з інших областей України та з-за кордону знайти стежину до цієї величної столітньої обителі.

Під час заходу також відбулася презентація книги Анатолія Мізерного «Свято-Георгіївський храм - пам’ятник», присвяченої 100 річчю Свято-Георгіївського собору.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.