Рівнянка підробила документи щоб взяти кредит у банку

Жінка-підприємець з Рівного та її чоловік опинилися на лаві підсудних на те, що видала чоловікові довідку про доходи, а той оформив в одному з українських банків кредитний договір та отримав грошові кошти в сумі понад 20 тисяч доларів США.

Ймовірніше за все, ніхто б нічого не дізнався, якби Олексій, щасливий власник 20 тисяч американських доларів, не перестав вчасно виконувати кредитні зобов’язання. За збігом обставин, почалися неприємності і в самого банку: він збанкрутував, а його майнові права у кредитній лінії викупила факторингова компанія, спеціалісти якої зацікавилися боржником. Власне, вони й розплутали клубок  цієї загадкової історії.  

Одним словом, 38-річна Іванна, приватний підприємець з Рівного, ще у 2007 році видала чоловікові довідку про доходи. Жінка підробила офіційний документ, внісши в нього неправдиві відомості про те, що Олексій щомісяця отримував дохід у розмірі 25 тисяч гривень, перебуваючи на посаді виконавчого директора фізичної особи-підприємця. Підробку підприємець засвідчила підписами. Фактично ж Олексій таку посаду не обіймав і заробітної плати не отримував. Тим не менше, рівнянин без зайвих клопотів оформив в одному з українських банків кредит на суму, еквівалентну 20 746 доларам США.

Дії жінки-підприємця кваліфіковано за ч.1 ст. 358 КК України (підроблення документа). Іванну звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Адже фіктивну довідку про доходи було підроблено ще у 2007 році, а до правоохоронних органів представники факторингової компанії звернулися лиш на початку цього року.

Паралельно з цим тривало досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 3 ст. 358 КК України (підробка документа за попередньою змовою групою осіб), фігурантом якого є 37-річний Олексій, який до цих пір так і не виконав кредитні зобов’язання. Однак як і Іванні, йому вдалося уникнути кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Та борг, який разом із відсотками щодня зростає, чоловікові рано чи пізно доведеться сплатити.  По це повідомляє пес-служба прокуратури Рівненської області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.