У Дубно волонтери вчили людей надавати першу медичну допомогу

Громадська експертна рада Дубенщини разом зі студентами-волонтерами Дубенського медичного коледжу започаткували в Дубно регулярні курси з надання першої медичної допомоги для всіх, хто бажає навчитися. Перші навчання відбулися у вівторок, 24 червня, у сквері, біля міського Будинку дітей та молоді.

– Питання про започаткування свого роду медичного тренінгу постало під час відкритого засідання Громадської експертної ради на початку червня, – розповів голова Громадської експертної ради Дубенщини Михайло Корилкевич. – Ми разом з експертами-силовиками обговорювали питання безпеки громади міста і району. Із сюжету ТРК «Дубно» всім стало зрозуміло, що не кожен дубенчанин переймається питанням власної безпеки і безпеки родини… А найважливіше те, що більшість опитаних і не уявляє, як надавати першу медичну допомогу. Громадська експертна рада підтримала ініціативну молодь: студенти медичного коледжу запропонували свої знання і матеріальну базу, ми – допомогу в організації та графік проведення.

Так, директор Дубенського медичного коледжу Надія Венгрин погодилася посприяти у проведенні навчань. А студенти-волонтери старших курсів разом з викладачами стали добровільними інструкторами на першому занятті. У процесі роботи студенти продемонстрували, як треба діяти, якщо людина втратила свідомість, реанімаційні заходи у разі зупинки серця, комплекс заходів у разі, якщо людина отримала відкритий перелом гомілки. Усі маніпуляції коментував викладач дисципліни «Хірургія» Дубенського медичного коледжу Микола Романовський. Наступним етапом тренінгу стали практичні заняття. Кожен бажаючий міг тут же самостійно повторити елементи надання першої медичної допомоги. Всі активні учасники курсів – перехожі дякували волонтерам і організаторам.

– Сьогодні дуже важливо вміти надати першу невідкладну допомогу. Навіть з огляду на те, що на Сході України йде війна… Навчання, які розпочала Громадська експертна рада, заслуговують на увагу, - сказала одна з учасниць тренінгу, мешканка Дубна Вікторія.

Передбачається, що навчання за програмою надання першої медичної допомоги відбуватимуться по вівторках у сквері, на центральному майдані Дубна. У випадку негоди курси проходитимуть у приміщенні Будинку дітей та молоді. Практичними інструкторами занять будуть не лише викладачі та студенти медичного коледжу, а й відомі лікарі з Дубна та Рівного.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Якісь пропозиції неконкретні)) Яке саме дерево? Що саме збудувати зволите наказати? Якщо десь на Вашому городі чи на земельній ділянці, вкажіть адресу, щоб я зорієнтувався)

ооо, малий Корилкевич хоче в депутати? піариться дешево... краще б побудував щось. Соромно, найняв якихось дітей і ті йому круглі столи роблять.

Міша, заспокойся, краще дерево посади, більше користі буде.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.