У Рівному обговорили намір міської влади заборонити торгувати алкоголем уночі

Сьогодні у залі засідань міської ради представники громадських організацій, місцевої влади та депутатського корпусу обговорили проект рішення про впорядкування продажу алкоголю й пива у нічний час у Рівному. Зокрема, ним забороняють «продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та пива (крім безалкогольного) у стаціонарних об’єктах торгівлі та малих архітектурних формах, за винятком закладів ресторанного господарства на території міста Рівного з 22-00 до 08-00 години».

Проект рішення розробили враховуючи скарги рівнян, звернення 18 громадських організацій, рухів й ініціативних городян, а також декількох членів виконкому та депутатів Рівнеради. Наразі виконано усі формальності стосовно оформлення регуляторного акту. Думку громади врахують під час обговорень у комісіях та сесійному засіданні.

Наприклад, Самооборона Рівненщини вважає, що запровадження обмежень тільки для торгових місць не вирішить питання і потрібно також у рішенні зазначити і ресторації.

– Революція засвідчила, що проблем із магазинами щодо продажу алкоголю уночі не було. Питання були із ларьками, тими, хто жене самогон. Дебош вчиняли також ті, хто напивався у ресторанах, – сказав на слуханнях Ігор Федчак.

Член виконкому, депутат Рівненської міської ради Роман Денисюк у свою чергу висловив думку, що заборону треба продовжити до 10 години ранку. На його переконання це не тільки дозволить боротися із дитячим алкоголізмом, а і посприяє у викоріненні пиятики у певних професійних групах старших людей.

– Рекомендація місцевої влади стосовно обмеження працює нормально, підприємці майже не звертаються, тому вважаю, що треба продовжити і обмежити продаж із 22 години до 10 ранку. І таким чином завадимо підліткам купувати увечері, а вранці застережемо, наприклад, будівельників приходити на роботу вже напідпитку. Це невеличкий крок – буде добре, якщо рівняни звертатимуться до нас і повідомлятимуть нам стосовно виконання рішення, а ми у свою чергу будемо працювати із міліцією, – зазначив Денисюк.

Думку із боку підприємців, котрі торгують алкогольними напоями висловив Віктор Паламарчук.

– Я із 2001 року продаю горілку. У цьому бізнесі непросто – не секрет, якщо немає горілки, то покупець піде в інший магазин. Я ніколи не продавав алкоголю неповнолітнім і не брав контрафакту. Якщо ставити питання про боротьбу з алкоголізмом, то давайте всією громадою – чомусь на слуханнях немає представників міліції. А у часи, коли керівником облміліції був Олег Сало, то щотижня до мене і колег підсилали малоліток, щоб потім хабарі вимагати. По 40.000 із одного мікрорайону щотижня було. Передайте міліціонерам, якщо хоч один прийде до нас [рівненських підприємців, які торгують алкоголем] за хабарем за те, що підставна особа купила алкоголь, ми будемо закривати, – звернувся Паламарчук до Денисюка.

Підприємець додав, що міська влада має також заборонити і контролювати продаж алкоголю у всіх торгових точках, зокрема, і в супермаркетах.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.