Командир спецбатальйону у Рівному розповів про війну, полон і хто винен в захопленні Луганська

Аби заручитись підтримкою рівнян у боротьбі за свободу та незалежність держави, Рівне відвідав ініціатор створення спецбатальйону при МВС та колишній начальник самооборони Луганська Тимур Юлдашев. Він розповів про настрої місцевих жителів Луганська, про свій полон та про війну на сході України.

Тимура Юлдашева добре знають у його рідному місті Луганську, він 21 рік служив у Збройних Силах України, а після виходу на пенсію став тренером команди із пауерліфтінгу і навіть не підозрював, що йому доведеться воювати.

- У той момент, коли озброєні люди захватили будівлю СБУ ( 7 квітня, -прим авт.), я разом з бійцями Самооборони не боялись відстоювати свої патріотичні переконання та намагались звільнити рідне місто від ворогів. За це я й потрапив у полон. Мене тримали 35 діб. Перших три дні я провів у підвалі будівлі СБУ, де був тир. Це страшне місце, там вбивають, катують та знущаються над людьми. Після трьох днів мені дали мобільний телефон та перевели на другий поверх у кімнату. Допомогли втекти з полону мені люди і Бог. Я відчував підтримку людей, і можливо саме вона допомогла мені вижити. Далі я два тижні  ховався по зйомних, конспіративних квартирах.

Полонений російськими бойовиками луганчанин вважає, що можна було уникнути цієї війни, якби міліція намагалась перешкодити захопленню будівлі СБУ:

- Я не вважаю це перемир’ям, тому що бойовики лише зміцнили свої позиції, адже через кордон безперешкодно продовжують постачати військову техніку. Можливо з нашого боку теж вдалось укріпити позиції. Але я вважаю, що у будь якій складній ситуації варто попередити важкі наслідки. Так було і в Луганську, якби не здали будівлю СБУ, в якій знаходилось близько 1, 5 тисячі одиниць зброї, то можливо зараз була б у місті зовсім інша ситуація. Зараз всі знають, що цю будівлю захватили не просто так, а її продали  разом зі зброєю. Адже міліції було на той момент вдвічі більше, ніж тих, хто штурмував будівлю і на той момент все можна було вирішити. Але після того як люди зайшли і отримали доступ до зброї, ситуація перестала бути контрольована.

Також Тимур Юлдашев розповів, що АТО не припиняється і це не лише активні бойові дії, а й формування резервних батальйонів, підрозділів для відправки в Луганській області.

До батальйону по боротьбі з тероризмом прийматимуть людей, які в першу чергу є патріотами і мають хорошу фізичну підготовку та не мають судимостей. Всі бажаючі, які хочуть вступити в батальйон можуть звернутись до управління МВС Рівненської області.

- Батальйони патріотів повинні змінити структуру МВС, щоб попередити зраду і повернення до старої системи корупції. Насправді навіть зараз, у час війни посадові особи продовжують отримувати хабарі. Адже вони йшли у МВС не для того, щоб захищати людей, а вирішувати свої меркантильні проблеми, - розповів Тимур Юлдашев.

Тимур Юлдашев ніколи не ділив Україну на Західну і на Східну,  проте розповів, що настрої місцевих жителів дуже рівзні:

- Якщо північні райони Луганщини підтримують єдність України, то південь, який є промисловим районом  -  навпаки. На даний момент більшість луганчан проти того, що відбувається у їх місті. Вчора наприклад місцеві жителі прийшли на блокпост та прогнали озброєних бойовиків. Ще місяць назад люди ходили із георгіївськими лен точками і з захватом говорили про єдність з Росією, але після того як в місті почались мародерство, грабіж та безпорядок, їх думка змінилась адже їх це лякає. На вулицях вбивають місцевих жителів, трупи лежать на дорогах, і багато луганчан роблять вигляд, що нічого не відбувається.

Боєць Луганської самооборони переконаний, що будь-яка інформація під час війни повинна сприйматись як дезінформація. Цифри про вбитих з обох сторін не можуть бути правдивими, адже це конфіденційна інформація.

- Я спілкувався з людьми, які мене охороняли коли я був у полоні і вони говорили, що їм байдуже в якій країні жити, аби тільки жити добре, без корупції. Зараз на Луганщині панує анархія і провокації з боку бойовиків. Також на всіх рівнях присутня зрада і непрофесійність.

Ключові слова: 

Коментарі

Ребята, тщательнЕй (С) надо! Фамилию и имя переврали. Два варианта на выбор: ТЕмур - ТИмур, Юлдашев - Алдашев. Как можно доверять информации, когда в элементарных вещах такие ляпы!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.