Громадськість Рівненещини не випустить у зону АТО незабезпечених бронежилетами і касками військових

Cьогодні члени Президії Координаційної громадської ради Рівненської області обговорювали питання забезпечення 2-го батальйону територіальної оборони області бойовим спорядженням.  Близько 300 вояків уже навчаються бойовому злагодженню на полігоні.

Нещодавно обласна рада виділила 2.355.980 грн. для закупівлі 320 бронежилетів, кевларових касок, берців і кариматів, а також 9 маскувальних костюмів.

Утім, швидкій закупівлі спорядження заважає військова бюрократія – виділені кошти обласний військкомат одержить тільки після затвердження у Міноборони.

– Наразі ми чекаємо довідку від міністерства про зміну кошторису облвійськкомату, – каже начальник управління фінансів місцевих органів влади та кадрового забезпечення департаменту фінансів РОДА Світлана Міщук.

Представники комісаріату у свою чергу кажуть, що документ уже запросили, але довідку одержать за тиждень або навіть два.

Також є і проблема із швидкою закупівлею бронежилетів і кевларових касок – військкомат може замовити їх тільки у єдиному підприємству в Україні, яке виготовляє сертифіковане Міноборони спорядження. Утім, «Темп-3000» виготовляє лише 250 бронежилетів на добу й наразі завантажене великим міністерським замовленням.

Водночас батальйон 27 червня уже має бути готовим і за наказом міністра може спрямований у зону АТО.

– Але ми – громадськість – незабезпечений батальйон із області не випустимо. Допоки останній солдат не буде у бронежилеті й касці, ми робитимемо все, щоб він залишався тут. Надішліть відповідного листа міністрові, – звернувся головуючий Президії Ігор Пюрко до присутнього на засіданні військового комісара Дмитра Оксенюка.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.