Скільки грибів-ягід можна збирати на Рівненщині?

Збір у лісах дикорослих трав’яних рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів та інших плодів для власного споживання провадиться безкоштовно в межах встановлених максимальних норм безоплатного збору.

Як повідомили з ГУ Міндоходів у Рівненській області, зазначені норми для області затверджені розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 3 травня 2007 року №215. Відповідно до нього громадянам дозволено безоплатно заготовляти, зокрема, по 10 кг суниці і малини, 12 кг чорниці,  15 кг ожини,  20 кг журавлини, по 30 кг білих грибів, лисичок, 50 кг опеньок, 10 кг кореню аіру, 3 кг листя брусниці, 5 кг листя чорниці.  

З метою посилення державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів місцевого значення, забезпечення відтворення відновлюваних властивостей лісу та наповнення місцевих бюджетів обласною радою прийнято рішення від 22 квітня 2011 року №265 «Про порядок і умови виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів». Відповідно до нього, збір, заготівля (в тому числі закупка у населення) з метою подальшого продажу дикорослих плодів, ягід, горіхів, грибів, лікарсько-технічної сировини та іншого або продуктів їх переробки в порядку спеціального використання проводиться на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами або власниками лісів області.

При облдержадміністрації створена робоча група з контролю за виділенням та використанням лімітів, заготівлею та справлянням збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

Ліміти виділяються СПД на конкурсній основі з врахуванням наявності виробничих потужностей, сумлінності у сплаті податків, дотримання ними затвердженого в області порядку заготівлі лісових ресурсів та вимог чинного податкового законодавства.

Торік, суб’єктам господарювання, відповідно до замовлень, виділено ліміт на заготівлю ягід чорниці 2421 тонну. Вона посідає найбільшу частку в загальному об’ємі заготівель. Фактично заготовлено 1041 тонну ягід, що становить 43 відс. ліміту.

Також лісокористувачам області видані лісові квитки на заготівлю 122,7 тонни лікарської сировини, 304,5 тонни журавлини, 397 тонн ожини, 20 тонн брусниці.

Неповне використання наявних в області лімітів за окремими видами побічних лісових ресурсів пояснюється відсутністю ринкового попиту, який щороку змінюється, та низьку врожайність певних видів дикорослих ягід і грибів.

Під час сезону заготівлі здійснюється постійний контроль за наявністю у заготівельників лісових квитків, повнотою сплати до бюджету збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення та податку на доходи фізичних осіб.

З метою контролю за повним і своєчасним надходженням платежів до бюджету  торік  проведено 43 рейди-перевірки, в ході яких обстежено 89 заготівельних пунктів.  Встановлено 17 порушень.

За 2013 рік протягом сезону заготівлі лісокористувачами-заготівельниками сплачено до місцевих бюджетів 1,6 млн. грн. збору за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань. Зокрема, від заготівлі ягід надійшло 1576 тис.грн., грибів – 47,6 тис.грн., лікарсько-технічної сировини – 14,7 тис.грн., новорічних ялинок – 2,1 тис.грн., березового соку – 0,9 тис.грн.

Бюджети місцевих рад отримали: Рокитнівщина - 656,6 тис.грн., Дубровиччина -  288,6 тис.грн., Сарненщина – 260,8 тис.грн., Зарічненщина – 144,3 тис.грн., Володимиреччина – 136,9 тис.грн., Березнівщина – 136,4 тис.грн., Костопільщина – 17,7 тис.грн.

Коментарі

Використання лімітів на 43 відсотки пояснюється не відсутністю ринкового попиту та низькою врожайністю дикоросів, а тіньовими схемами їх заготівлі.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.