У Рівному гральні автомати працюють на Росію?

У Рівному до закладу ігрових автоматів  навідалася чималенька компанія рівненських активістів. Так мають намір приборкати азартні ігри, замасковані під лотереї.

Рівняни наголошують: неодноразово повідомляли прокурору області Степану Кубраку та правоохоронцям про те, що по вулиці Чорновола  незаконно функціонує ігровий зал. Депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець звинувачує прокурорів у "кришуванні" цього виду бізнесу.

- Гральний бізнес, що вийшов з під контролю держави породив жахливу корупцію. Прокуратура займається покровительством шістьох залів гральних автоматів у нашому місті: по вул. Чорновола, 18, кн. Ольги, 13, Ст. Бандери, 60 А, Соборна, 34, біля пам`ятника Хмельницького по вулиці Грушевського. Мною щодня подається заява до міліції. Я писав звернення до Щирука до Мельника. Жодних дій зі строни міліції та прокуратури не бачу. Поки ці органи кришують власників  ігрового бізнесу  однорукі бандити калічать людські долі, витягують із кишень рівнян гроші, нерідко останні, часто штовхаючи «автоматозалежних» на гріх. 

Власники такого бізнесу кажуть - все законно. А фахівці додають - бізнесмени просто  знайшли дірку в законодавстві.Звичайні гральні автомати тепер мають назву "миттєва лотерея" і додають: такий новенький гральний автомат замаскований під «лотерейний» коштує залежно від його властивостей від 3-х до 6 тис. доларів.

Новий закон "Про державні лотереї" дозволив повернути старі гральні автомати із новою назвою – "миттєва лотерея". Єдина відмінність від старих "одноруких бандитів" те, що нові модифіковані видають лотерейні чеки- квитки.

Ліцензію на створення грального залу тепер мають право видавати кілька організацій: "Українська національна лотерея", "Молодьспортлото", "Патріот" та Ощадбанк. 

Потрапивши до такого приміщення, одразу розумієш - це типовий гральний зал з добре підібраною інфраструктурою. Та ж напівтемрява, відсутність годинника і вікон. Режим роботи такої установи цілодобовий і до того ж без вихідних.

Інтер’єр, яскраве миготіння десятків гральних автоматів, вишколений персонал - все тут продумано до дрібниць. Зал гральних автоматів по вулиці Чорновола у Рівному своєю діяльністю доводить дію закону .

Спробуйте відрізнити де зал лотереї, а де ігрових атоматів?

- Ми працюємо законно, і офіційно називаємось пунктом розповсюдження миттєвих державних лотерей. Усі документи у повному порядку щодо закону "Про державну лотерею". У нас підписаний договір з оператором державних лотерей "Патріот". Це така сама лотерея, як і лото "Забава" чи "Мегалот", тільки в електронному вигляді. - запевняє приватний підприємець Ірина Антонюк.

За інформацією, яка викладена у інтернеті, контрольний пакет акції саме ЗАТ «Патріот», під яку замасковані гральні автомати у Рівному, належить не державі, а кіпрській компанії Cehriba Investments Limited. За інфоормацією ЗМІ, її контролює громадянин Росії Олег Жваво.

ПрАТ «Патріот» працює з кінця березня 2013 р. Оператори наділені законодавчою можливістю укладати угоди з необмеженою кількістю розповсюджувачів, так званих, державних лотерей. Такими розповсюджувачами можуть бути не лише юридичні, а й фізичні особи. Та найцікавіше, що оператори не несуть абсолютно ніякої відповідальності за діяльність своїх розповсюджувачів. І це прописано спеціальним рядком у Законі «Про державні лотереї в Україні».

Оксана КРАВЕЦЬ, "ЧаРівне". 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.