У Рівному волонтери беруть на себе забезпечення бійців АТО

У Рівному волонтерський рух з допомоги солдатам набирає нових обертів. Так фонд "Скарбниця надії" та група "Допомога армії - Рівне" двічі на тиждень відправляє у зону АТО вантажівку з допомогою. Добровольці передають рівненським солдатам продукти, воду, одяг, дизельгенератори та пристрій нічного бачення.

Як розповідає координатор збору допомоги Вікторія Шинкаренко, раніше вона не планувала займатися волонтерським постачанням армії. Каже, все почалося з одного снайперського взводу, який звернувся за допомогою.

- Ми з чоловіком допомогли їм пошити форму, розвантажувальні жилети, я купила їм маскувальний костюм "кікімора". А потім знову треба була допомога, і знову. І так вийшло що з групою волонтерів ми займаємося цим постійно, Збираємо не тільки продукти і одяг, а й гроші. На них купуємо все необхідне для солдатів, - зауважує Вікторія Шинкаренко. – Багато людей просимо допомогти особисто чи через соціальні мережі.

На заклик відгукуються як підприємства, так і прості громадяни. Магазин "Саммаркет" передав продуктів на 600 гривень, "Червона калина" передала військовим тонну бутильованої води. Підприємство "Віліс" - 0,5 тонни вермішелі, "Рум’янець" допоміг сухарями. Підприємці з ринку "Дикого" не тільки зібрали для військових майже 5 тисяч гривень, а й передали футболки та шкарпетки. На "Речовому ринку" підприємець Костянтин Бабак надав 2 тисячі гривень, ще чотири - зібрали інші підприємці ринку. За зібрані кошти волонтери купили солдатам дизельгенератор та ще багато необхідних речей. Мережа аптек "24" продала активістам ліки з суттєвою знижкою, а Дубенський консервний завод надав ледь не вантажівку банок каші з м'ясом за вдвічі дешевшою ціною. Тим часом рівняни несуть солдатам консервації, сало та цигарки. Активіст Анатолій Антонюк у Великій Омеляні разом з односельчанами зібрав повний автомобіль консервації. Представники рівненських ОСББ теж організували збір допомоги.

- Вразило, коли старенький дідусь приніс нам блок цигарок "Ватра". Каже сам воював, тому знає, що без хліба в окопі можна прожити, а без цигарок ніяк, - розчулено розповідають волонтери. – А сьогодні перед відправкою вантажу до нас приїхав один із місцевих громадських діячів, привіз пристрій нічного бачення. Втім називатися не схотів, каже не хочу на тому піаритися. А вихованці наших дитячих садочків, наприклад, створюють малюнки для солдаті та пишуть їм листи.

Сьогодні до рівненських вояків на сході поїде вантажівка заповнена всіляким добром. А наступна готуватиметься вже на понеділок. Все передають військовими конвоями, а не везуть самі. Бо так передачі потраплять до солдатів, а не до терористів. Отримавши передачі, солдати телефонують і дякують.

Багато людей допомагають, але робочих рук все одно не вистачає. Буває що сортують передачі солдатам, до глибокої ночі. Тому активісти просять рівнян долучатися до підтримки армії. Зараз продукти, одяг і готівку збирають у кафе "Шкварочка", на ринку "Дикого", речовому ринку, в ТЦ "Центральний" (відділ №16). Згодом планують долучити нові точки збору.

Тим часом кошти також можна перерахувати фонду "Скарбниця надії":

Код ЄДРПОУ 37685693
р/р 26007336789202
АТ "УкрСиббанк"
МФО 351005
Призначення платежу: Добровільна пожертва для надання допомоги Збройним Силам України

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.