Рівненський нардеп хоче повернути Україні статус ядерної держави

Народний депутат від Рівненщини Валентин Королюк разом із Сергієм Капліним і Олександром Чорноволенком зареєстрували законопроект 0076 «Про денонсацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року». З його прийняттям Україна матиме законодавчі підстави відновити свій ядерний статус.

"Більшість українців – 43% – виступають за повернення Україні статусу ядерної держави.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова та фондом «Демократичні ініціативи». Причому «за» виступають практично в усіх регіонах України, крім – традиційно – Донбасу. 
У 1994-му відмова від ядерної зброї з боку України була жестом доброї волі. Можна слушно запитувати себе, чи справді слугувало інтересам України її покірне й поспішне ядерне роззброєння. Проте Україна хотіла довести – і на той час довела – свою політичну надійність. Натомість замість реальних гарантій безпеки ми отримали незрозумілий папірець під назвою «Будапештський меморандум». І коли одна з країн-«гарантів» окупувала наші території і засилає диверсантів та бойовиків, де-факто проводить проти України війну, Європа та світ годують нас – стурбованостями, а агресора – пустими закликами. Тому ми маємо моральне і юридичне право на відновлення свого ядерного статусу. Хто тоне – сам себе і врятувати має. 
Кілька місяців тому ми з колегами Капліним і Чорноволенком зареєстрували законопроект 0076 «Про денонсацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року». З його прийняттям Україна матиме законодавчі підстави відновити свій ядерний статус.
Я розумію скептиків, які запитують: «Невже це можливо?». Справді, набуття ядерного статусу – це копітка і дороговартісна робота, яка навряд чи сподобається світовому співтовариству. Але відсутність ядерної зброї зараз Україні обходиться набагато дорожче – втраченими життями і територіями. 
Прийняття законопроекту 0076 – це сигнал світу, що так звані «гарантії» Будапешта не спрацювали, і Україна залишилася фактично сам-на-сам із агресором. А значить, повинна боронитися, як вважає за потрібне. Має право", - 
написав у Фейсбук Валентин Королюк.

Ключові слова: 

Коментарі

И... ЧЕТВЁРТАЯ мировая война будет! Только каменніми топорами!))))

а хто їх питав віддавати чи ні,їх просто застваили це зробити

якби Кучма з Кравчуком не віддали б ядерну зброю - Росія зараз реально не рипнулась. І Крим був би наш, і на Донбасі все було б спокійно

фєєричний дободятел..

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.